fbpx

Přesně před rokem jsem odletěla na velké dobrodružství do Mexika. Odletěla jsem zhruba v půlce srpna. V Mexiku jsem už jednou byla s Rotary v rámci Family exchange a to konkrétně v Mexico City, tentokrát jsem však jela strávit 10 měsíců do města Morelia. Od začátku jsem se tam moc těšila a tím jak už jsem v Mexiku jednou byla věděla jsem alespoň trochu co mě bude asi tak čekat.

Škola a přátelé

Od konce srpna jsem nastoupila na místní soukromou střední školu, kterou jsem si velice oblíbila hlavně kvůli mým spolužákům, kteří mě skvěle přijali do kolektivu. Na škole jsem si udělala mnoho místních kamarádů, kteří mě také představili mexickou kulturu, pomohli s učením španělštiny, brali mě na mnoho zajímavých míst, a hlavně byli vždy mojí oporou. S kamarády ze školy jsem strávila mnoho mého volného času, jak po škole tak i o víkendech.

Rodina

Celkem jsem za celých deset měsíců vystřídala tři rodiny. Střídání rodin mi přišlo mi skvělé, protože například každá z mých třech rodin žila úplně rozdílný život a také jsem se kvůli nim mohla kouknout na mnoho zajímavých míst. S rodinami jsme cestovali hodně po Mexiku – navštívili jsme mnoho významných měst, národních parků, pláží, avokádových plantáží každý výlet jsem si vždycky velice užila. S mojí poslední rodinou jsem dokonce jela až do LA. Mexiko a celá Jižní Amerika je známá tím, že si tam hodně zakládají na rodině, s rodinou tráví prakticky veškerý svůj volný čas, což je naprostá pravda, prakticky každý týden jsem byla alespoň na jedné rodinné oslavě či sešlosti, což mi ale vůbec nevadilo, protože jsem tím také poznávala rozdíly mezi mexickou a českou kulturou.

Kamarádi z Rotary

Ve městě Morelia jsem byla společně s dalšími devíti výměnnými studenty z celého světa. Výměnní studenti v Morelii byli rozděleni na třech školách, abychom nenavštěvovali všichni stejnou školu. Se zahraničními studenty jsem také trávila mnoho času. Často jsme se sházeli v centru města, nebo pořádali akce s hostujícími rodinami – grilovačky, společné výlety atd. Sešli jsme se skvělá parta lidí a doteď jsme v prakticky každodenním kontaktu. Po skončení mé výměny jsem dokonce na začátku července odletěla navštívit mojí kamarádku do Rumunska a příští týden za mnou přijede moje kamarádka z Německa.

Výletování

Rotary nám zařídilo také nějaké zpoplatněné výlety abychom poznali další části Mexika. V srpnu jsme jeli společně se všemi studenty na seznamovací víkend, který jsme si všichni moc užili. Začátkem listopadu jsme jeli na dvoudenní výlet do městečka Patzcuaro oslavit Día de los muertos (den mertvých) což je jeden z nejoslavovanějších svátků v Mexiku. V listopadu jsme jeli ještě na jeden výlet, a to konkrétně do města Leon kde se každý rok pořádá festival vzdušných balónů. V prosinci jsme jeli do Mexico City na tři dny abychom poznali krásy této metropoli. V únoru jsme navštívili slet motýlů, který na zimu přelétá z Kanady do Mexika. V březnu jsme pak jeli na 14denní výlet po jihu Mexika, v rámci, kterého jsme navštívili nejznámější části Mexika.

Můj výměnný rok jsem si velice užila. Navštívila jsem mnoho krásných míst a zažila mnoho nezapomenutelných zážitků. Tímto bych chtěla také poděkovat Rotary za zrealizování této možnosti vyjet do zahraničí

Další články od Kateřiny

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!