fbpx

Již šestým měsícem žiji ve městě Morelia, které je hlavním městem státu Michoacán. Žije tu okolo 900 000 obyvatel. Chodím tu na místní střední školu, která se nachází zhruba 15 minut autem od mého domu.

Škola tu začíná každý den v sedm hodin ráno a končí okolo druhé odpoledne. Škola se tu nese ve velice přátelském duchu. Do školy chodím s dalšími 4 výměnnými studenty, všichni však navštěvujeme odlišné třídy. Jedná se o soukromou školu, v každé třídě je okolo 20 studentů. Ve škole máme také speciální hodiny španělštiny a mexické kultury pouze pro výměnné studenty, které nám velice pomáhají se zlepšovat ve španělské gramatice. Se školou jsem již také vyrazila na výlet do hlavního města Mexika na návštěvu muzea moderního umění Jumex.

Před zhruba měsícem došlo k první výměně mé hostitelské rodiny. S novou rodinou jsem velice spokojená. Žiji pouze s mamkou a tatínkem mají ještě dva syny, mladší syn Jose odjel na rok do Brazílie a starší syn Leo žije v Kanadě. Mám však mnoho bratranců a sestřenic s kterými trávím také mnoho času. O víkendech hodně cestujeme takže jsem s mou rodinou již navštívila pláž Acapulco, národní parky, Patzcuaro a mnoho dalších míst. Mnoho času také trávíme s ostatními členy rodiny na různých rodinných oslavách či obědech.

Hodně cestování

Většinu mého volného času trávím buďto s rodinou, s mými spolužáky ze školy nebo s ostatními výměnnými studenty. Jak jsem se již zmínila s mojí rodinou hodně cestujeme, takže o víkendech moc volného času nemám, ale jelikož miluji cestování tak mi to velice vyhovuje, protože mohu poznat mnoho zajímavých míst v Mexiku. S kamarády většinou chodíme do různých kaváren nebo na společné obědy/večeře. Také chodíme na různé oslavy jak rodinné tak i společně s mými kamarády ze školy.
S mým hostujícím rotary distriktem jsem se vydala také již na mnoho výletů. Na začátku mé výměny jsme měli seznamovací tábor na 3 dny kde jsme hráli mnoho her a poslechli si mnoho prezentací o Rotary. Dalším třídenním výletem byl výlet do městečka Patzcuaro, které se nachází přibližně dvě hodiny od města kde bydlím tam jsme strávili Día de los muertos což je jeden z hlavních mexických svátků. V listopadu jsme se vydali společně do města León na festival vzdušných balónů. Dalším výletem bylo hlavní město Mexika- Mexico City, kde jsme navštívili hlavní památky této metropole, mimo památek jsme také navštívili zábavný park Six Flags, moc jsem si tento výlet užila. Naším posledním výletem byl výlet na Mariposa Monarca což je les v kterém se sdružují v období zimy motýli, kteří přelétají z Kanady do Mexika za teplem. Velice se mi všechny výlety líbili, bylo také moc fajn strávit čas s ostatními outboundy, kteří bydlí v jiných městech mého distriktu.

Důvody na výměnu v Mexiku

Mexiko bych z vlastní zkušenosti velice doporučila na výměnu a to hned z několika důvodů. Vše se tu nese ve velice přátelské formě. Všichni jsou tu velice přátelští a vždy vás uvítají s velkým objetím. Také jídlo je tady velice dobré a snad jsem ještě nepoznala někoho komu by mexická kuchyně nechutnala. Mají velice pestrou kulturu a zvyky, které všichni milují a velice rádi vám je jako cizincům představí.

Další články od Kateřiny

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!