fbpx

V srpnu jsem se zúčastnila 3 týdenního campu (31.7.-20.8.) na Taiwanu. Camp nesl název “Discover Taiwan.” Bydleli jsme v campuse na univerzitě YuDa v Hsinchu. Náš každodenní program se skládal z 4 hodin čínštiny v jedné místnosti, poté následovala hodinová, někdy dvou hodinová pauza a seděli jsme další tři hodiny v druhé místnosti na hodině kreslení, ocarině (hudební nástroj) nebo kaligrafii. Párkrát jsme měli také hodiny vaření a kung-fu. Všechy tyto věci byly zábavné asi první hodinu, ale když to má člověk dělat ještě další dvě hodiny, tak vás to přestane bavit. Za celé 3 týdny jsme měli tři výlety mimo campus.

Navštívili jsme MiaoliHsinchu a hlavní město TaipeiTaipei je velmi moderní město, udělalo na mě dojem svojí velmi přátelskou atmosférou. Druhý víkend jsem byla v tajwanské rodině. S touto rodinou jsme konečně ochutnala pravé tajwanské jídlo. Navštívili jsme Taipei a viděla jsem mnoho dalších památek.

Tajwanci jsou neuvěřitelně milí lidé a návštěva této rodiny je jedna z nejlepších vzpomínek z celého Taiwanu. Celkový camp jsem si jak já tak všichni moji kamarádi představovali úplně jinak.  Nikdo nečekal tolik hodin čínštiny a pro absolutního lajka je tento jazyk obtížný. Při přihlášce i při zaplacení poplatku nebylo zřejmé, že se bude jednat spíše o jazykový kurz. Během pobytu jsme absolovali 160 hodin čínštiny. Všichni více čekali “discover Taiwan” než “discover Taiwanese culture.” Vím, že poznávání kultury je také důležité, ale tady to bylo spíše nudnou formu. Z Taiwanu mám hezké vzpomínky, ale ne tak krásné, jak z campu ve Finsku, kterého jsem se zúčastnila minulý rok. 

Děkuji za příležitost se podívat do úplně odlišné civilizace. Byla to pro mě absolutně nová zkušenost. Pokud ale chcete poznat pravý Taiwan, tak tento camp bohužel nemůžu doporučit. Tento camp je vhodný pro lidi, kteří plánují studium čínštiny. 

Markéta Třeštíková, vyslaná Rotary klubem Kroměříž

Další články o letních táborech

Hlavní náplní tábora byla turistika
,

Valtellina Iron Camp

I letos se Rotary club Sondrio rozhodl uspořádat letní tábor, ovšem v trochu jiné podobě než každý

Účastníci kempu
,

Youth Camp Roslagen

Během týdenního pobytu ve druhé polovině srpna jsme prozkoumali Stockholm s místním průvodcem, který

S kamarády z celého světa v Berlíně

Discover North Germany

Prvý týždeň som strávila v host family, kde som mohla vidieť asi ako funguje ich normálny život.

Street-food večeře
,

Discover Anatolia XVIII

Společně jsme poznali místní kulturu a seznámili se s místními obyvateli, díky kterým jsme pocítili

Lariano Trekking
,

Lariano Trekking Camp

Na začátku července…

Ice to Lake Camp aneb prázdniny ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku
,

Od ledovce k jezeru

Prví část kempu se soustředila na „hands-on“ aktivity. Náplní byla pomoc horským farmářům s údržbou

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!