V srpnu jsem se zúčastnila 3 týdenního campu (31.7.-20.8.) na Taiwanu. Camp nesl název “Discover Taiwan.” Bydleli jsme v campuse na univerzitě YuDa v Hsinchu. Náš každodenní program se skládal z 4 hodin čínštiny v jedné místnosti, poté následovala hodinová, někdy dvou hodinová pauza a seděli jsme další tři hodiny v druhé místnosti na hodině kreslení, ocarině (hudební nástroj) nebo kaligrafii. Párkrát jsme měli také hodiny vaření a kung-fu. Všechy tyto věci byly zábavné asi první hodinu, ale když to má člověk dělat ještě další dvě hodiny, tak vás to přestane bavit. Za celé 3 týdny jsme měli tři výlety mimo campus.

Navštívili jsme MiaoliHsinchu a hlavní město TaipeiTaipei je velmi moderní město, udělalo na mě dojem svojí velmi přátelskou atmosférou. Druhý víkend jsem byla v tajwanské rodině. S touto rodinou jsme konečně ochutnala pravé tajwanské jídlo. Navštívili jsme Taipei a viděla jsem mnoho dalších památek.

Tajwanci jsou neuvěřitelně milí lidé a návštěva této rodiny je jedna z nejlepších vzpomínek z celého Taiwanu. Celkový camp jsem si jak já tak všichni moji kamarádi představovali úplně jinak.  Nikdo nečekal tolik hodin čínštiny a pro absolutního lajka je tento jazyk obtížný. Při přihlášce i při zaplacení poplatku nebylo zřejmé, že se bude jednat spíše o jazykový kurz. Během pobytu jsme absolovali 160 hodin čínštiny. Všichni více čekali “discover Taiwan” než “discover Taiwanese culture.” Vím, že poznávání kultury je také důležité, ale tady to bylo spíše nudnou formu. Z Taiwanu mám hezké vzpomínky, ale ne tak krásné, jak z campu ve Finsku, kterého jsem se zúčastnila minulý rok. 

Děkuji za příležitost se podívat do úplně odlišné civilizace. Byla to pro mě absolutně nová zkušenost. Pokud ale chcete poznat pravý Taiwan, tak tento camp bohužel nemůžu doporučit. Tento camp je vhodný pro lidi, kteří plánují studium čínštiny. 

Markéta Třeštíková, vyslaná Rotary klubem Kroměříž

Další články o letních táborech

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2022/23 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!