fbpx

V srpnu jsem se zúčastnila 3 týdenního campu (31.7.-20.8.) na Taiwanu. Camp nesl název “Discover Taiwan.” Bydleli jsme v campuse na univerzitě YuDa v Hsinchu. Náš každodenní program se skládal z 4 hodin čínštiny v jedné místnosti, poté následovala hodinová, někdy dvou hodinová pauza a seděli jsme další tři hodiny v druhé místnosti na hodině kreslení, ocarině (hudební nástroj) nebo kaligrafii. Párkrát jsme měli také hodiny vaření a kung-fu. Všechy tyto věci byly zábavné asi první hodinu, ale když to má člověk dělat ještě další dvě hodiny, tak vás to přestane bavit. Za celé 3 týdny jsme měli tři výlety mimo campus.

Navštívili jsme MiaoliHsinchu a hlavní město TaipeiTaipei je velmi moderní město, udělalo na mě dojem svojí velmi přátelskou atmosférou. Druhý víkend jsem byla v tajwanské rodině. S touto rodinou jsme konečně ochutnala pravé tajwanské jídlo. Navštívili jsme Taipei a viděla jsem mnoho dalších památek.

Tajwanci jsou neuvěřitelně milí lidé a návštěva této rodiny je jedna z nejlepších vzpomínek z celého Taiwanu. Celkový camp jsem si jak já tak všichni moji kamarádi představovali úplně jinak.  Nikdo nečekal tolik hodin čínštiny a pro absolutního lajka je tento jazyk obtížný. Při přihlášce i při zaplacení poplatku nebylo zřejmé, že se bude jednat spíše o jazykový kurz. Během pobytu jsme absolovali 160 hodin čínštiny. Všichni více čekali “discover Taiwan” než “discover Taiwanese culture.” Vím, že poznávání kultury je také důležité, ale tady to bylo spíše nudnou formu. Z Taiwanu mám hezké vzpomínky, ale ne tak krásné, jak z campu ve Finsku, kterého jsem se zúčastnila minulý rok. 

Děkuji za příležitost se podívat do úplně odlišné civilizace. Byla to pro mě absolutně nová zkušenost. Pokud ale chcete poznat pravý Taiwan, tak tento camp bohužel nemůžu doporučit. Tento camp je vhodný pro lidi, kteří plánují studium čínštiny. 

Markéta Třeštíková, vyslaná Rotary klubem Kroměříž

Další články o letních táborech

Flanders Summer camp_Jachym Hama (4)
,

Léto v Belgii

Během letošního srpna jsem vyrazil na můj druhý letní tábor s Rotary International. Tentokrát jsem

E4E-Němeček (12)
,

Europe for Europe

V červenci od 10 do 28 jsem se zúčastnil projektu Europe for Europe, jejímž cílem bylo 20 zájemcům,

Pietarsaari_Rybárová
,

More, plachtenie a príroda v Pietarsaari

Hei, hei! - ako by povedali Fíni. Môj prvý Rotary kemp som absolvovala vo Fínsku a myslím si, že som

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!