Nad možností jet v dubnu 2019 do Izraele na pobyt v rámci Rotary kempů jsem neváhal ani vteřinu. A dobře jsem udělal. Celý pobyt byl pro mne nesmírně obohacující. Bylo skvělé poznat mnoho nových lidí. S některými z nich se vídám i po kempu a mohu říci, že se z nás stali přátelé.  

Celý Izrael pro mě byla jedna velká podívaná. Jejich kulturní dědictví je až neskutečné. Všechny památky, které jsme navštívili, nám byly popsány do nejmenších detailů díky skvělému průvodci, kterým byl Erez Hirsch. Má velikou zásluhu na tom, jak moc se nám pobyt líbil. Během týdne jsme projeli celý Izrael od Eilatu až po Acco. Navštívili jsme Jeruzalém, Arad, Haifu i jsme se na celé dopoledne zastavili u Mrtvého moře. Neskutečný zážitek! 

 

Samozřejmě jsme se během kempu potkali i s ostatními lidmi z Rotary, ať už z Izraele nebo z Chorvatska, společně jsme byli na večeři, kde se podávali místní speciality. Celý kemp byl i velmi dobrý pro procvičení angličtiny. Člověk se musí sám zorientovat na letišti, nádraží i v jiných každodenních situacích. Samozřejmě se našla i nějaká negativa. V papírech pro kemp jsme před odjezdem měli napsáno, že během pobytu zažijeme i nějaký čas s izraelskými rodinami. To se bohužel nestalo. Jako důvod nám bylo sděleno, že je nás moc lidí na málo rodin. Ale i tak jsme si pobyt moc užili. 

Jan Bašta, RC Plzeň Beseda 

Další články o letních táborech

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!