Tohoto campu jsem se zúčastnil od 22.6.2019 do 6.7.2019 a musím konstatovat, že jsem se opravdu nenudil. Program byl velmi pestrý a hned jsem se skamarádil s klukem, u kterého jsem dva týdny bydlel. Následovalo setkání s ostatními lidmi z celého světa v místní restauraci, kde nás přivítali členové RC Sondrio.

Další den jsme podnikli výšlap k ledovci, kde jsme byli ubytováni v horské chatě. Když jsme se vrátili zpátky do města, čekal nás výlet do Milána, kde jsme prošli památky a nákupní čtvrť.

 Dále během těchto dnů jsme například jezdili na raftech řeku Addu, měli setkání na radnici se starostou Sondria, plachtili jsme se na jezeru Lago di Como nebo jsme lezli po skalách ve Valmasinu, které sousedí se Sondriem. Následovala další horská túra na Schiazzera Hut, která dříve byla pod správou Guardia di Finanza (zabývá se finanční kriminalitou a pašeráctvím). Tato horská chata je totiž velmi blízko italsko-švýcarské hranici.

Závěrem těchto dvou týdnů byl světový unikát v podobě horské atrakce zvané Fly emotion, kdy jste pomocí speciálního postroje připoutáni k vozíku, který volně vede podél ocelového lana přes krásné horské údolí Valtelliny ve výšce 50m nad zemí. Večer následovala slavnostní večeře a oficiální ukončení letního campu. Další den následovalo smutné rozloučení se s Itálií a návrat do Prahy.

Tento camp mně výrazně pomohl, protože jsem na zahraničním campu nikdy nebyl a byly to pro mě zcela nové zážitky. Dovoluji si říct, že to byli jedny z nejkrásnějších dnů, jaké jsem kdy zažil a budu na ně moc rád vzpomínat.

Jan Pávek, Letní tábor 2019, Itálie, vyslaný RC Praha Staré Město

 

Další články o letních táborech

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2023/24 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!