Zúčastnil som sa dvojtýždňového kempu vo Fínsku, presnejšie v okolí mesta Lappeenranta. Cieľom bolo spoznávanie krajiny, kultúry a nových ľudí.  Kemp bol rozdelený na dve časti, prvý týždeň sme strávili každý s svojou hosťujúcou rodinou a druhý všetci spolu v hoteli Imatra Spa pri jazere Saimaa.  Po prílete do Helsínk nás už čakali ľudia z rotary, ktorí nás rozviezli do našich rodín. Týždeň strávený v rodine sa mi veľmi páčil. Domáci mi ukázali mesto, vymýšľali program skoro na každý deň a môžem povedať, že som sa vôbec nenudil. Naopak mal som k dispozícií bicykel a keďže mesto bolo blízko, tak sme sa často stretávali aj s ostatnými študentmi. 

Účastníci kempu ve městě Imatra

Účastníci kempu ve městě Imatra

Druhý týždeň sme sa konečne všetci stretli vo veľkom areáli Imatra Spa, zoznámili sa a ubytovali. Každý deň sme mali naplánované rôzne aktivity plus sme mohli navštevovať wellness alebo posilňovňu každý deň. Strava bola vynikajúca a program ešte lepší. Kolektív bol fantastický a myslím, že každý by zostal ešte o pár dní dlhšie.  Nemal som žiadne negatívne skúsenosti, so všetkým som bol spokojný. Úroveň celého pobytu bola výborná. Skvelí ľudia a kopa zážitkov!  

Ján Sanitrár, vyslaný Rotary klubem Banská Bystrica

Další články o letních táborech

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2020/21 v USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!