fbpx

Ještě než začnu, můj 2 týdenní tábor byl trochu netradiční tábor, jelikož jsme týden strávili v hostitelské rodině. Předtím než někam pojedete, si musíte uvědomit, že nesmíte věřit teoriím o tom, jací lidé v daném státu jsou. Protože to není zas tak pravda. Říkali, že Finové jsou klidní, tišší lidé, kteří mají rádi svůj prostor a řád. A hlavně že nejsou společenští.

Avšak hned první den se mi tyhle teorie vyvrátily. Na letišti mě totiž přivítala rodinka s medvědím objetím. A fůrou otázek, které nikdy neskončily. 30% naší debaty se týkalo počasí. Jelikož to asi Finové zřejmě strašně rádi rozebírají. A samozřejmě nechybělo ani vtipkování na můj účet. No přesný opak toho co tvrdili. První týden jsem s rodinkou strávila na výletech po finské přírodě a v Helsinkách společně s jejich nejlepšími kamarády, kteří měli na starosti taky rotariána. Byla to italka Ilaria a jestli jste si mysleli, že Italové jsou vášnivý a energetický národ tohle byla ta nejtišší osoba, jakou jsem kdy potkala a k tomu se bála zeleniny (promiň Ili). Za jediný týden jsem se dozvěděla více než ve škole a ještě jsem si to sama vyzkoušela. Tak třeba věděli jste, že Finové mají více saun než aut a že saunu najdete v Burger Kingu anebo dokonce i na ruském kole jako samostatnou kabinku, ale také v každém druhém autě, jak jsme s ostatními zhodnotili, jelikož nikomu nejede klimatizace. A nebo že Finové nejedí sladké snídaně a jejich nejoblíbenější sladkost je slaná lékořice?…….

Avšak týden v rodině uběhl jako voda a mě čekala další část pobytu. Čtyři dny s ostatními rotariány v campu. Čtyři dny, ale mně ten čas připadal jako celý život.

Ze začátku jsem se bála, že tam budu úplně sama, že moje angličtina je příšerná, že tam vlastně ani vůbec nechci. Ale pak mi došlo, že tam jsou na tom všichni úplně stejně. A že budu úplně sama? Mám kamarády z celého světa.

Do pokoje mě dali s holkami z Británie, České republiky a Taiwanu (ano bylyi jsme dvě Češky). Podle mého jsme byli ten nejlepší pokoj. Za tři dny jsme letěli ve vyhlídkovém letadle, rybařili, byli v sauně, zábavném parku i v novinách. A každé dvě hodiny jsme se cpali finskými svačinkami, jelikož Finové jí opravdu hodně. Prožili jsme zážitky, na které nikdy nezapomeneme. Jen si říkám, že bychom tam mohli být ještě trochu dýl.

Takže pokud váháte jestli do něčeho takového jít a na nějaký camp jet NEVÁHEJTE a jeďte, protože takovou příležitost člověk nesmí promeškat. A jak říká mé přísloví: ,,Za život musíš zkusit všechno, protože přece žiješ jen jednou.‘‘

Eliška Pukowiecová, vyslaná Rotary klubem Ostrava  

Další články o letních táborech

Hlavní náplní tábora byla turistika
,

Valtellina Iron Camp

I letos se Rotary club Sondrio rozhodl uspořádat letní tábor, ovšem v trochu jiné podobě než každý

Účastníci kempu
,

Youth Camp Roslagen

Během týdenního pobytu ve druhé polovině srpna jsme prozkoumali Stockholm s místním průvodcem, který

S kamarády z celého světa v Berlíně

Discover North Germany

Prvý týždeň som strávila v host family, kde som mohla vidieť asi ako funguje ich normálny život.

Street-food večeře
,

Discover Anatolia XVIII

Společně jsme poznali místní kulturu a seznámili se s místními obyvateli, díky kterým jsme pocítili

Lariano Trekking
,

Lariano Trekking Camp

Na začátku července…

Ice to Lake Camp aneb prázdniny ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku
,

Od ledovce k jezeru

Prví část kempu se soustředila na „hands-on“ aktivity. Náplní byla pomoc horským farmářům s údržbou

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!