fbpx

Po návratu z výletu s mojí bývalou host rodinou, přišla otázka: kdy a kam se budu stěhovat? Upřímně řečeno jsem z toho byl docela nervózní, ani ne tak ze změny jako takové ( přece jenom jsem to už jednou zažil na začátku výměny ), ale spíš kvůli tomu, co jsem slyšel od ostatních studentů.

Vlastní názor je důležitý

Aby jste to pochopili tak pár výměnných studentů zde nemělo úplně nejlepší vztahy a samozřejmě to vše dávali za vinu host rodinám a nesnažili se zamyslet jestli není chyba i na jejich straně ( a z tohoto důvodu, tři studenti ze čtrnácti změnili host rodiny, z důvodu nefungujících vztahů. Ve finále jsme si s mým kamarádem Alvarem ( také výměnným studentem z Brazílie) řekli, že se nebudeme předčasně stresovat a že si uděláme vlastní názor na naši budoucí rodinu a nebudeme brát v potaz názor ostatních studentů, protože se nám tady mnohokrát stalo, že ostatní něco velmi nafouknou, a vlastně to tak ani není.

Abych se vrátil k tomu, jak to dopadlo. Moje aktuální host maminka má dva sourozence, Gerarda a Karlu. A já první čtvrt výměny bydlel u Gerarda a jeho rodiny. Každý víkend s moji rodinou a rodinou od Gerarda a Karli trávíme spolu sobotní odpoledne, kde jezdíme k host prarodičům na oběd, kde jsme až do večerních hodin. Takže svoji bývalou host rodinu vídám každý víkend, což je fajn, protože aspoň vím, jak se mají a jak se jim daří. Od výměny uplynulo už cca první měsíc a s Alvarem jsme oba velmi spokojení u svých nových host rodin.

Už se těším na výlety

Příští týden jedeme na výlet do USA do města Mcallen kde máme v plánu navštívit tetu od moji host maminky. Mcallen je vzdálené asi dvě a půl hodiny od města Monterrey, kde aktuálně bydlím se svojí host rodinou. Začátkem ledna by nás měl čekat pětidenní výlet jménem Huasteca Potosina, kde budeme navštěvovat různá zajímavá místa a města po Mexiku.

 

Další články o dlouhodobých výměnách

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!