Zdravím vás po delší době na mém blogu. Čas mi neúprosně letí, tak rovnou ke psaní. Doufám, že se vám bude článek líbit.

Ve Finsku žádnou exotiku neočekávejte. Jídlo je jednoduché, žádné vyvařování jako u nás v Česku. Z historického hlediska Finsko je severskou zemí, kde je chladnější počasí, a proto zde nebyla v dobách dávných taková úroda jako u nás a pokrmy se můžou zdát chudší. Typické pokrmy jsou přípravovány ze základních surovin jako jsou brambory, mleté maso, párky, ryby a především zelenina. Zcela normální je zeleninový salát s nějakým ovocem. Na pití mléko nebo voda. K obědu se vždy podává jen hlavní chod plus někdy dezert.

Typický pokrm ve Finsku: Mleté maso s omáčkou, brambory a zelenina.

Další články od Martina

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2023/24 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!