Všechno krásné jednou začíná a bohužel taky někdy musí skončit. Od samého počátku jsem se těšil do Laponska, byl to můj sen. Už teď vím, že tu nejsem naposled. Nic krásnějšího jsem v mém životě neviděl. Ta zamrzlá jezera, lesy, sobi a všechna ta krásná příroda. Už ta cesta je zážitek a neskutečný relax, když jedete po zamrzlé cestě uprostřed hustých lesů, všude sníh a víte, že dalších 60 km nepotkáte ani duši. Sem tam míjíte domky u kterých stojí sněžné skútry a nebo nejvíc, když je v dáli vidíte svištět po jezeře. Já jsem bohužel tři dny před Lapland Tour onemocněl, naštěstí jsem to ale s práškama krásně přechodil a užil si to. Teď sedím v autobuse, kochám se výhledem z autobusu a díky dobré náladě píši nějaký úvod k článku. Laponsko jsem si užil na 110%  a myslím, že po příjezdu se sesypu a pěkně si to odležím, ale za to mi to stálo. Tak pěkné počteníčko.

Den 1.

V pátek 24. 11. mě a Rodriga ( Mexiko ) vyzvedl autobus kolem 21:15. Mě škrábalo totálně v krku a čekal jsem něž zaberou prášky nasazené ráno. Před námi byla 14 hodinová cesta,  někteří jeli z jihu i 18 hodin. Já jsem se naštěstí vyspal a ráno už jsem se ocitl za polárním kruhem. Cesta plynula rychle, skvělí lidi, zábava. Po příjezdu na hotel Harriniva jsme poobědvali a jeli si pro svoje lyže, snowboardy a další výbavu. Večeře byla v takovém severském dřevěném altánu, všude byly podél cesty ve sněhu a altánu svíce, výhled na jezero a švédskou stranu, bylo to krásné prostředí. Taky jsem se viděl po cca 3-4 měsících s Eve ( studentka z CZ ), no to byla fakt sranda, já jsem asi 2 měsíce nemluvil s nikým v češtině, psaní v mém rodném jazyce není zas takový problém, i když jsem se velmi zhoršil, ale já jsem se nemohl dokoktat, já si vůbec nemohl vzpomenout na slova, poskládat a normálně říct větu 😂Pak jsem se nějak rozmluvil 🤗

Další články od Martina

Já a moje úžasná výměna ve Finsku

Začalo to skvělými meetingy s úžasnými lidmi, nepříjemným papírováním, hromadou hodin strávených přemýšlením, či do toho jít a další měsíce ve stresu jestli

Studium v zahraničí - Finsko

Jídlo ve Finsku

Zdravím vás po delší době na mém blogu. Čas mi neúprosně letí, tak rovnou ke psaní. Doufám, že se vám bude článek líbit. Ve Finsku žádnou exotiku neoček.

Lapland 2017 ❤❤❤

Všechno krásné jednou začíná a bohužel taky někdy musí skončit. Od samého počátku jsem se těšil do Laponska, byl to můj sen. Už teď vím, že tu nejsem.

První sníh ❄️⛄️

Terve  omlouvám se, že píšu po, tak dlouhé době, ale prostě není čas, jsem busy bo plný diář  Tento článek bude spíš o fotkách, ale i tak doufám, že bude st

Två månader💙 Kaksi kuukautta💙💪

Zdarec, po delší době zase něco napíši, ale upřímně už mě to psaní vůbec nebaví. Je toho tolik, že ani nevím čím začít. Skončil nám první školní blok neboli

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!