Všechno krásné jednou začíná a bohužel taky někdy musí skončit. Od samého počátku jsem se těšil do Laponska, byl to můj sen. Už teď vím, že tu nejsem naposled. Nic krásnějšího jsem v mém životě neviděl. Ta zamrzlá jezera, lesy, sobi a všechna ta krásná příroda. Už ta cesta je zážitek a neskutečný relax, když jedete po zamrzlé cestě uprostřed hustých lesů, všude sníh a víte, že dalších 60 km nepotkáte ani duši. Sem tam míjíte domky u kterých stojí sněžné skútry a nebo nejvíc, když je v dáli vidíte svištět po jezeře. Já jsem bohužel tři dny před Lapland Tour onemocněl, naštěstí jsem to ale s práškama krásně přechodil a užil si to. Teď sedím v autobuse, kochám se výhledem z autobusu a díky dobré náladě píši nějaký úvod k článku. Laponsko jsem si užil na 110%  a myslím, že po příjezdu se sesypu a pěkně si to odležím, ale za to mi to stálo. Tak pěkné počteníčko.

Den 1.

V pátek 24. 11. mě a Rodriga ( Mexiko ) vyzvedl autobus kolem 21:15. Mě škrábalo totálně v krku a čekal jsem něž zaberou prášky nasazené ráno. Před námi byla 14 hodinová cesta,  někteří jeli z jihu i 18 hodin. Já jsem se naštěstí vyspal a ráno už jsem se ocitl za polárním kruhem. Cesta plynula rychle, skvělí lidi, zábava. Po příjezdu na hotel Harriniva jsme poobědvali a jeli si pro svoje lyže, snowboardy a další výbavu. Večeře byla v takovém severském dřevěném altánu, všude byly podél cesty ve sněhu a altánu svíce, výhled na jezero a švédskou stranu, bylo to krásné prostředí. Taky jsem se viděl po cca 3-4 měsících s Eve ( studentka z CZ ), no to byla fakt sranda, já jsem asi 2 měsíce nemluvil s nikým v češtině, psaní v mém rodném jazyce není zas takový problém, i když jsem se velmi zhoršil, ale já jsem se nemohl dokoktat, já si vůbec nemohl vzpomenout na slova, poskládat a normálně říct větu 😂Pak jsem se nějak rozmluvil 🤗

Další články od Martina

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!