Tak zítra to budou 3 týdny co jsem v Kanadě. Vím že to zní jako cliché, ale utíká to opravdu rychle. (Musel jsem se opravit, protože jsem nejřív napsal 2 týdny😅) Za ty 3 týdny jsem toho stihnul hodně. Začít hrát kan. fotbal, chodit do školy, vidět zápas CFL, potkat se s dalšími studenty, trošku cestovat a konečně vidět Calgary z blízka. O tom všem si teď můžete přečíst.

Škola

Do školy jsem nastoupil 4. září, tzn. o den později než v Česku. Kanaďané mají totiž třetího statní svátek. Hrozně jsem se těšil na zdejší školský systém a musím říct, že mě nezklamal. Mám tady každý den jen 4 hodiny, což by se mohlo zdát jako nuda, ale tím že vše probíráme rychleji, tak se nenudím. A nemyslete si, že se flákám, mám každý den do 4. Hlavní na tom ale je, že si můžu vybrat jaké předměty chci, a že na výběr bylo. Nakonec mám první semestr Matiku, Angličtinu, Computer scienece (programování) a Chemii. 2. semestr pak Social science, Tělocvik, “Bussines” a 4. předmět si ještě vyberu. Musím říct, že oproti českému systému “Nahusti si všechno do hlavy” jsou tu trochu pozadu v objemu probrané látky, což je pro mě ale fajn, protože se lépe chytám. Už teď se netěším zpátky na Ústavní.

Kanadský fotbal

Začal jsem hrát kanadský fotbal. Vlastně to byla první věc co jsem tady začal dělat. Chtěl jsem prostě začít nějaký nový sport, protože kanoistika tady v Drumhelleru bohužel není. Je to prakticky to samý, jako americký fotbal, s malýma úpravama. Zatím mě to dost baví. A je to super, protože ještě před začátkem školy jsem poznal nějaké lidi a všichni jsou hrozně přátelští. Po 2 tréninkách, jsme měli zápas, a já už hrál. Ale zápasy jsou stejně nejlepší způsob, jak tenhle sport trénovat, zvlášť pokud je vás málo v teamu. Ti z vás, kteří mě sledujete na sociálních sítích už víte, že jsme vyhráli (48-0), což byl pro mě úžasný zážitek. Ještě jsme hráli jeden zápas, který jsme bohužel prohláli. Asi musíme víc trénovat. A mimochodem. Jmenujeme se Titans.

Oslava narozenin a návštěva Calgary

Minulý víkend měla Alice (holka z Belgie) narozeniny, tak nás všechny pozvala na svojí oslavu. Měl jsem štěstí, že jsem v pátek měl zrovna zápas v Calgary, takže jsem mohl dorazit. Na oslavě byli holky z Brazílie, Finska, Německa, a Belgie a kluci z Francie a Itálie. Všichni jsou super a dost si rozumíme. Celkem nás je v districtu 12 a kluci jsme jenom 3. 😏 Se všemi ostatními se uvidím tento víkend na OM.

V sobotu jsem odjel do Calgary a potkal se tam s Bradem. Ten byl na své výměně v Čechách a žije v Cagary. Provedl mě centrem Calgary a ukázal mi nejzajímavější stavby. Potom mě jeho máma pozvala na jejich rodinnou večeři,(říkám vám že Kanaďané jsou super ❤️🇨🇦) kde jsem poznal i ostatní členy jeho rodiny. No prostě povedenej víkend!

 

Další články od Vincenta

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!