Tak jsem opravdu tady!!! Po 14,5 hodinách cesty z Prahy jsem konečně přistál v Calgary. I když jsem po cestě neměl žádné problémy, stejně byla vyčerpávající. Jelikož jsem ani před cestou neusnul (vstával jsem ve 3:45), tak jsem byl 40 hodin bez spánku. Díky moc Vojtovi, Milanovi, Báře a samozřejmě mámě, že přijeli na letiště. Hrozně mě to podpořilo.

Na letišti v Amsterdamu jsem potkal první výměnnou studentku, která je ve stejném districtu jako já. Jmenuje se Enya a letěli jsme spolu, takže 9 hodin cesty uběhlo jako nic. Možná tomu pomohla i velká zásoba filmu na palubě? Na letišti si mě vyzvedla moje host máma a přišel mě pozdravit i Brad, který strávil svůj minulý rok u nás v Česku v Brně a letos bude součástí rotexu. Naložili jsme kufry a vyrazili jsme směrem Drumheller. Cesta trvala asi 1,5 hodiny a po cestě jsme se ještě stavili v A&W na něco k jídlu. Okolí Calgary je jedna velká rovina, ale těsně před Drumhellerem se začne krajina propadat a všude okolo jsou kopce. Já nebydlím v Drumhelleru, ale v menší vesničče Rosedale asi 5km Drumhelleru, kam budu chodit do školy a hrát fotbal a pravděpodobně tam budu trávit hodně času. Žiju v baráku, což je pro mě poměrně velká změna.

Z rodiny jsem zatím potkal jenom mého host-bratra Nicka, který na začátku roku odjíždí do Calgary studovat, takže nebude doma. A samozřejmě host-mámu Tracy, která je vtipná a dost si rozumíme. Akorát nerada vaří :/ Host-táta Brian pracuje na ropných polích, kterých je v okolí mnoho, a je vždy 2 týdny v práci a 2 týdny doma. Ještě mám 2 host sestry. Alaně je 22, žije mimo dům a v černu se bude vdávat. Bailey je 21 a jelikož pracuje v Drumhelleru, tak žije ještě doma, ale byla o víkendu v Calgary, takže jsem jí ještě nepotkal. Tracy má ještě psa, který je super přítulný.

Včera jsem si byl zařizovat všechny official věci, takže už mám svůj účet, sim kartu a rozhovor v místním rádiu. Byl jsem na setkání rotary klubu, kde jsme měli k obědu (trochu ironicky) evropské jídlo. Tracy mě mimo jiné vzala na projížďku městem, takže už trochu vím co kde je. A taky jsem se zapsal do místního fotbalového klubu, kde jsem byl dneska poprvé na tréninku, ale o tom až v přístím postu.

Další články od Vincenta

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!