fbpx

Hlavní město outdooru – takovou přezdívkou se pyšní Silkeborg, který se nachází uprostřed dánského Jutského poloostrova. Že se mu tak přezdívá právem, jsme zjistili hned prvním výhledem z okna hostelu na řeku, která se hemžila kajaky, lodičkami i plavci. Sami jsme v průběhu dvou týdnu měli příležitost zakusit mnoho sportovních aktivit, pro které je Silkeborg jako dělaný.

Společně s mladými lidmi pocházejícími z celé Evropy, ale i třeba Turecka, jsme byli ubytovaní v hostelu v centru města. Dny jsme trávili společným programem v přírodě i ve městě, k večernímu setkávání jsme byli zváni do domů jednotlivých členů klubu, do restaurací nebo jsme si společnými silami vařili typická dánská jídla jako je například Smørrebrød.

Denmark_Silkeborg_Nela Haluzova (4)
Denmark_Silkeborg_Nela Haluzova (2)
Denmark_Silkeborg_Nela Haluzova (6)

Po úvodním seznámení se pomocí týmových aktivit či sdílení svých zážitků z přírody započalo naše dobrodružství. Vyšlápli jsme si na Himmelbjerget, Nebeskou horu, která byla dlouho považovaná za největší dánský vrchol. Přestože tento kopec není ani větší než naše Pálava, i tak se nám naskytly nádherné výhledy na jezero Julsø, které jsme měli o pár dní příležitost prozkoumat na kánoích. Vyzkoušeli jsme si také kajaky, lezení v lanovém parku nebo jízdu na kole. Oblast je také bohatá na kulturu. Navštívili jsme muzeum dánského umělce Asgera Jorna, Silkeborgské umělecké centrum nebo muzeum papíru, kterým se Silkeborg proslavil.

Oslava na rozloučenou

Naše skupina se věkově pohybovala od 18 do 21 let, proto nám bylo dáno mnoho zodpovědnosti, ale také svobody. Měli jsme čas prozkoumávat město sami či jen trávit čas u řeky s ostatními zahraničními studenty a vyměňovat si drahocenné zkušenosti. Kemp jsme zakončili velkou oslavou na rozloučenou, které se zúčastnily všechny tři místní kluby. Měli jsme příležitost pohovořit se některými členy klubů, kteří s námi trávili dny a také jsme si po skupinkách připravili zábavný program pro ostatní.

Dánsko je ohromná země, která vás ohromí a se správnou partou lidí můžete v Silkeborgu okusit mnoho nového.

 Nela Haluzová, 21 let, RC Valtice-Břeclav

Další články o letních táborech

 

Handicamp 2023
,

Handicamp 2023

11 účastníků, 9 asistentů, 7 dní, 29 horkých malin, nespočet černých vtipů a jeden výjezd záchranky.

Ticino Camp_Emma Hanzova (5)
,

Turistický, kulturní a sportovní kemp Ticino – Bellinzona

Začátkem srpna jsem se na 12 dní vydala za dobrodružstvím do švýcarského italsky mluvícího kantonu

Flanders Summer camp_Jachym Hama (4)
,

Léto v Belgii

Během letošního srpna jsem vyrazil na můj druhý letní tábor s Rotary International. Tentokrát jsem

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2024/25 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!