Toto leto som sa vďaka Rotary zúčastnila letného tábora ’Summer Camp Discover The Riviera Maya’ v Cancúne v Mexiku. Do Cancúnu som priletela 4. júla asi o 6 večer. Cestovala som spolu s ďalšími 6 študentmi, s dvomi chlapcami z Rakúska, dvomi dievčatami z Poľska, s jedným čechom a rumunkou. Na letisku nás už privítali naše host rodiny a organizátorka campu. Všetci sme si spravili spoločné fotky a vydali sme sa na cesty do našich domovov na nasledujúcich 18 dní.Všetci sme bývali v meste Cancún, ktoré sa nachádza na Yucatánskom polostrove na pobreží Karibského mora.

Ja som bola v rodine s dievčaťom z Rumunska, ktorá bola počas celého campu moja vynikajúca kamarátka. Rodina, s ktorou sme bývali bola neskutočne milá, všetci boli vtipní a výborne sme si s nimi rozumeli. Mali sme 2 súrodencov, ktorí obaja hovorili po anglicky, takže vždy, keď sme si náhodou nerozumeli s našou host mamou poslúžili nám ako prekladač.  

Prvý  deň sme mali uvítaciu “PoolParty”, na ktorej sme sa všetci stretli a zoznámili. Nacampe nás bolo 28 a môžem s čistým svedomím povedať, že všetci sme si svojím spôsobom sadli a boli sme super partia. Stále sme si hovorili, že je úplne jedno, v ktorej skupine skončíme, lebo vieme, že v každej sú úžasní ľudia a bude sranda.  Naozaj som si tu našla kamarátky a kamarátov na celý život a dúfam, že ostaneme ešte dlho v kontakte. 

 Každý deň sme mali nejaký program a každý deň sme si pochutnali na tacos, keďže to sa v Mexiku je na raňajky, obed aj večeru.Hneď v prvých dňoch sme navštívili ostrov Hol-Box, ktorý je jeden z najkrajších v okolí Cancúnu, na tomto ostrove som videla pláže, aké inde neuvidím. V noci sme sa boli pozrieť do mora na bioluminiscenciu a spali sme v stanoch, to je tiež jeden z jedinečných a nezabudnuteľných zážitkov. Za celý ten čas sme navštívili veľa cenotes a v jednej sme dokonca zažili mayskú ceremóniu v ich jazyku so šamanom. Navštívili sme taktiež vodné prírodné parky, môj obľúbený bol Xel-Ha. Veľmi sa mi tento park a jeho koncept páčil a je to jeden z mojich najobľúbenejších zážitkov. Boli sme šnorchlovať s pirátskou loďou popri ostrove Cozumel, tak nádherne modrú vodu som dovtedy ešte nikde nevidela. Jednu noc sme strávili aj v meste Mérida, kde sme boli na gala večeri, na ktorom vymenovali nového guvernéra distriktu. Po ceste z Méridy sme navštívili jeden zo 7 divov sveta, Chichen Itza. Súčasťou programu bol aj voľný deň počas, ktorého sme mali pripraviť tradičné jedlo pre našu krajinu, večer sme sa potom stretli v priestoroch čínskej reštaurácie, pri ktorej sme taktiež každé ráno mali zraz, a odprezentovali sme svoju krajinu a naše tradičné jedlo. Na záver celého campu sme mali mexickú párty, na ktorú nám dokonca prišli zahrať Mariachi a dostávali sme naše vlastné sombrera.Ukončenie bolo veľmi ťažké a smutné, nikto sme ešte nechceli ísť domov, ale bohužiaľ sme museli. 

 Tento camp bolo najlepšie rozhodnutie. Našla som si tam veľa vynikajúcich kamarátov, s ktorými sa v budúcnosti plánujeme stretávať a nikdy na nich nezabudnem. Som veľmi vďačná za takúto možnosť, ktorú Rotary poskytuje po celom svete. Je to naozaj zážitok a skúsenosť na celý život a navždy si to budem pamätať. 

 Lina Schmidt, 16 let, Rotary klub Trenčín Laugaricio 

Další články o letních táborech

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!