Volám sa Stela. Pochádzam z Bratislavy a mám dvadsať rokov. Pred pár dňami som sa vrátila z Rotary campu The cradle of civilisations, ktorý sa konal v Istanbule. Okrem  mňa sa v ňom zúčastnili dvaja Belgičania, Maďar, Rakúšan, Talianka, Španielka, Chorvátka, Egypťanka, Fínka a Taiwančanka.

Mala som dve hostiteľské rodiny. V prvej rodine som mala dve sestry a v druhej som bývala spoločne s Taliankou. Obidve rodiny boli veľmi milé. Každý deň sme mali zaujímavý program. Navštevovali sme chrámy,  rôzne historické miesta a múzeá. Medzi inými  palác Topkapi, Modrú mešitu, Istanbul Saphir, Bosporský most, Grand bazar. Tieto miesta som chcela navštíviť už veľmi dlho. Som šťastná, že sa mi to podarilo.

Veľmi sa mi tiež páčilo v múzeu miniatúrnych stavieb. Boli v ňom modely významných stavieb z celého Turecka a zopár významných stavieb z iných krajín. Jeden deň sme boli na prekrásnom ostrove, kde sme sa leňošili a kúpali sa. Ostrov je zaujímavý tým, že je  naň prístup iba loďou alebo na bicykli. Automobilová doprava je prísne zakázaná. Tiež sme sa plavili loďou k Bosporu, skákali sme z paluby do mora, bolo to super. Cez víkend sme boli v prázdninovom dome jedného z Rotariánov. Tam sme si užili  kopec zábavy.

Letní tábor Turecko Stela - múzeum miniatúrnych stavieb

Múzeum miniatúrnych stavieb

Keď prišiel čas lúčenia, bolo to veľmi ťažké. Nikomu, vrátane mňa, sa nechcelo odisť domov. Boli sme skvelá partia. Veľmi pekne ďakujem Rotary klubu Bratislava Danube a p.Šalátekovi, p.Bílekovi a p.Barákovi,  že mi umožnili zažiť týchto nezabudnuteľných desať dní.

Ľutujem len jedno a to, že som sa o cestovaní cez  Rotary  dozvedela tak neskoro. Ak by som bola mladšia, po tejto skúsenosti by som sa určite prihlásila do výberového konania na ročnú výmenu. Ak niekto náhodou uvažujete, že by ste sa zúčastnili Rotary tábora, tak to určíte skúste. Nebudete ľutovať. Dúfam, že  aj mne sa to ešte niekedy podarí.

Stela Dašková, vyslaná Rotary klubem Bratislava Danube

Další články o letních táborech

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2022/23 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!