fbpx

Volám sa Stela. Pochádzam z Bratislavy a mám dvadsať rokov. Pred pár dňami som sa vrátila z Rotary campu The cradle of civilisations, ktorý sa konal v Istanbule. Okrem  mňa sa v ňom zúčastnili dvaja Belgičania, Maďar, Rakúšan, Talianka, Španielka, Chorvátka, Egypťanka, Fínka a Taiwančanka.

Mala som dve hostiteľské rodiny. V prvej rodine som mala dve sestry a v druhej som bývala spoločne s Taliankou. Obidve rodiny boli veľmi milé. Každý deň sme mali zaujímavý program. Navštevovali sme chrámy,  rôzne historické miesta a múzeá. Medzi inými  palác Topkapi, Modrú mešitu, Istanbul Saphir, Bosporský most, Grand bazar. Tieto miesta som chcela navštíviť už veľmi dlho. Som šťastná, že sa mi to podarilo.

Veľmi sa mi tiež páčilo v múzeu miniatúrnych stavieb. Boli v ňom modely významných stavieb z celého Turecka a zopár významných stavieb z iných krajín. Jeden deň sme boli na prekrásnom ostrove, kde sme sa leňošili a kúpali sa. Ostrov je zaujímavý tým, že je  naň prístup iba loďou alebo na bicykli. Automobilová doprava je prísne zakázaná. Tiež sme sa plavili loďou k Bosporu, skákali sme z paluby do mora, bolo to super. Cez víkend sme boli v prázdninovom dome jedného z Rotariánov. Tam sme si užili  kopec zábavy.

Letní tábor Turecko Stela - múzeum miniatúrnych stavieb

Múzeum miniatúrnych stavieb

Keď prišiel čas lúčenia, bolo to veľmi ťažké. Nikomu, vrátane mňa, sa nechcelo odisť domov. Boli sme skvelá partia. Veľmi pekne ďakujem Rotary klubu Bratislava Danube a p.Šalátekovi, p.Bílekovi a p.Barákovi,  že mi umožnili zažiť týchto nezabudnuteľných desať dní.

Ľutujem len jedno a to, že som sa o cestovaní cez  Rotary  dozvedela tak neskoro. Ak by som bola mladšia, po tejto skúsenosti by som sa určite prihlásila do výberového konania na ročnú výmenu. Ak niekto náhodou uvažujete, že by ste sa zúčastnili Rotary tábora, tak to určíte skúste. Nebudete ľutovať. Dúfam, že  aj mne sa to ešte niekedy podarí.

Stela Dašková, vyslaná Rotary klubem Bratislava Danube

Další články o letních táborech

Účastníci kempu
,

Youth Camp Roslagen

Během týdenního pobytu ve druhé polovině srpna jsme prozkoumali Stockholm s místním průvodcem, který

S kamarády z celého světa v Berlíně

Discover North Germany

Prvý týždeň som strávila v host family, kde som mohla vidieť asi ako funguje ich normálny život.

Street-food večeře
,

Discover Anatolia XVIII

Společně jsme poznali místní kulturu a seznámili se s místními obyvateli, díky kterým jsme pocítili

Lariano Trekking
,

Lariano Trekking Camp

Na začátku července…

Ice to Lake Camp aneb prázdniny ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku
,

Od ledovce k jezeru

Prví část kempu se soustředila na „hands-on“ aktivity. Náplní byla pomoc horským farmářům s údržbou

Tábor Vihti Nummela zaměřený na obnovitelnou energii
,

Vihti Nummela – kemp zaměřený na obnovitelnou energii

Začátkem července jsem prožila nezapomenutelných čtrnáct dní ve finské obci Vihti Nummela nedaleko

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!