Halloween je první americký svátek, který jsem tady zažila a oslavila jsem ho se vším všudy, rovnou od začátku října! První říjnový víkend jsem pomáhala hostitelské mámě s vyřezáváním dýní pro děti na hřišti. Vyzvedly jsme je na speciální farmě, kde jsme je nejdřív sami nasbírali, což nebylo nic příjemného, protože ten den pršelo a dýně byly celé od bláta a pěkně těžké. Naše úsilí se ale vyplatilo. Pro dýně si přišlo asi dvacet dětí z okolí a dokonce i někteří mí spolužáci ze školy. Já jsem si vytvořila jednu malou do pokoje.

Další víkend jsme se vydali na farmu znovu, protože tam byly halloweenské atrakce jako strašidelné dům, střílení dýní nebo bludiště z kukuřice. Nevynechala jsem ani halloweenskou party, kam byli pozvaní všichni výměnní studenti z našeho distriktu. Při této příležitosti jsem konečně navštívila hlavní město Wisconsinu Madison a zamilovala si od prvního okamžiku. Kromě spousty vládních budov se tam nachází kopie amerického Kapitolu a wisconsinská univerzita.

Konečně nastal halloweenský podvečer a já jsem se vydala s vnučkou mojí hostmámy na trick or treating. Camille je teprve šest, takže je ze sbírání sladkostí pořád dost nadšená a já jsem díky ní dostala šanci vyzkoušet si tuto americkou tradici, kterou jsem tolikrát viděla ve filmu. Nepotkali jsme tolik lidí v kostýmech, kolik jsem očekávala, což bylo nejspíš proto, že bylo ten den dost zima. Chodili jsme od domu k tomu celý večer. Trochu jsem se divila, já se pozná, ve kterém domě rozdávají sladkosti a ve kterém ne. Zjistila jsem, že sladkosti mají jenom v těch, kde se svítí. Takže pokud nechcete, aby vám tady děti vykradly ledničku, nerozsvěcujte o Halloweenu světla na terase!

Svůj první Halloween jsem si opravdu užila, viděla spoustu hororů (protože kdy jindy než v říjnu je ideální čas má horory?) a dostala víc sladkostí než jsem schopná sníst do konce roku. Moje nejoblíbenější jsou pořád Reeses košíčky s burákovým máslem (pokud jste je ještě neměli, zkuste si je opatřit v nejbližší večerce nebo obchodě s americkým jídlem), ale tentokrát jsem vyzkoušela i máslovou čokoládu a minimálně pět hodně neobvyklých verzí Snickers.

Tento týden už všichni vyměnili halloweenské dekorace za stromečky a Santy, takže můžu s malou zastávkou u Díkůvzdání oficiálně zahájit přípravy na Vánoce!

Další články od Magdalény

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!