fbpx

Vrátil bych se na začátek, když jsem sem přiletěl. Let byl dlouhý, ale až na to, že mi v Dallasu uletělo letadlo kvůli předchozímu zpoždění, tak vše proběhlo bez problému, celkově jsem měl tři přestupy a strávil jsem na cestě něco okolo 30 hodin.

Po příletu do Mexika mě uvítala moje host rodina. Nevím jestli jste někdy slyšeli něco o Mexiku, ale co asi nejvíce tady miluju, jsou ti lidé. Všichni jsou tady neskutečně příjemní, milý a nápomocní. Je to fakt úžasné!! První dva týdny jsem byl neskutečně ze všeho nadšený, protože, vše bylo pro mě nové. Třetí týden jsem se pomalu začal cítit HOMESICK.V průběhu třetího týdne se mi začaly nakupovat povinnosti ve škole, takže z toho jsem byl také nervózní, protože kompletně vše je v angličtině a já v tu chvíli byl na tom tak, že se domluvím, ale rozhodně nejsem schopen se v angličtině učit matiku nebo fyziku. Čtvrtý týden se vše pomalu začlo ve škole uklidňovat a já už začal poznávat ten pocit, jaké to je, si naplno užít můj rok v Mexiku.

Aktuálně jsem velmi spokojený, mám tady spoustu skvělých kamarádů ze školy. Asi můj nejlepší kamarád tady, je kluk z Brazílie a je také výměnný student z Rotary programu jako jsem já. Kamarád se jmenuje Alvaro a je mu 17 let, takže k sobě máme velmi blízko. Alvaro už mluví velmi dobře španělsky, protože jeho rodný jazyk je portugalština, která je velmi podobná španělštině (asi z 70-80%). Spolu se bavíme angličtino-španělštinou. Minulý víkend jsem byl pozván na svojí první ,,párty” s kamarádama ze školy. Moc se mi tam líbilo, protože jsem poznal plno dalších fajn lidí.

Aktuálně můj týden vypadá tak, že vstávám v 6:30 a jedu na 7:45 se svým host tatínkem a sestřičku do školy, která je vzdálená 30 minut od mého domu. Ve škole jsem do 14h a pak jedu domů se najíst a zacvičit si do fitka, které jse vzdálené asi 5 minut pěšky od domu. Každý víkend v sobotu jezdíme na oběd k mým host prarodičům, kde se sejde celá rodina na oběd a večeři. V neděli většinou jedeme někam s rodinou na jídlo a pak na nějakou procházku……

Další články od Daniela

 

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2024/25 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!