fbpx

Tento srpen jsem měla možnost vyjet na svůj již třetí letní tábor s Rotary International. Švýcarský kemp Ice to Lake byl tento rok ve spolupráci s lichtenštejnským Rotary klubem.

Celý kemp se byl v tématu vody. Švýcarsko a Lichtenštejnsko mají jedny z nejvýznamnějších vodních zdrojů v Evropě. Voda je pro ně základem mnoha průmyslových odvětví, od výroby energie až po cestovní ruch.

Dva týdny plné zážitků

Kemp začal v Zurichu, kde jsme strávili jednu noc v Youth hostelu. Měli jsme se tak čas všichni zotavit po cestě, představit se a dát si naši první společnou večeři. První část kempu se soustředila na „hands-on“ aktivity. Náplní byla pomoc horským farmářům s údržbou pastev v oblasti Engadiny ve Val Müstair. Toto pro mě byla neskutečně přínosná zkušenost. Nejen že jsme blíže poznali, jak vypadá život farmáře v horách, ale i jsme s prací pomohli a měli možnost vidět výrobu sýru.

Večeře s přáteli

Další částí, na kterou jsme se všichni velmi těšili byl ledovec Morteratsch. Tady jsme měli tu příležitost, aby nás prováděl známý glaciolog a rotarián Felix Keller. Tyto dva dny na ledovci byly mé nejoblíbenější. Zakončili jsme je příjemnou večeří s rotariány u raclette.

Druhý týden kempu už byl zaměřený trošku více na kulturu. Z oblasti Engadiny jsme přejeli do Lichtenštejnska, kde jsme se účastnily oslav na počest princových narozenin. Dále jsme si prošli města jako je St. Gallen nebo Appenzell.

Dobrodružství v horách

Turistika v Alpách

Organizace kempu byla bezchybná. Program byl velmi plný, ale všichni jsme se shodli, že bychom ani zpětně nic nevyřadili. Tento kemp byl pro mě speciální právě i v množství Rotary klubů, které se na něm podíleli a my tak měli možnost poznat. Věřím, že na tyto zážitky a zkušenosti nikdy nezapomenu a přátelství, které jsme si stihli během čtrnácti dnů vytvořit, nám vydrží velmi dlouho.

Alexandra Polanová, RC Brno

 

Další články o letních táborech

Hlavní náplní tábora byla turistika
,

Valtellina Iron Camp

I letos se Rotary club Sondrio rozhodl uspořádat letní tábor, ovšem v trochu jiné podobě než každý

Účastníci kempu
,

Youth Camp Roslagen

Během týdenního pobytu ve druhé polovině srpna jsme prozkoumali Stockholm s místním průvodcem, který

S kamarády z celého světa v Berlíně

Discover North Germany

Prvý týždeň som strávila v host family, kde som mohla vidieť asi ako funguje ich normálny život.

Street-food večeře
,

Discover Anatolia XVIII

Společně jsme poznali místní kulturu a seznámili se s místními obyvateli, díky kterým jsme pocítili

Lariano Trekking
,

Lariano Trekking Camp

Na začátku července…

Ice to Lake Camp aneb prázdniny ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku
,

Od ledovce k jezeru

Prví část kempu se soustředila na „hands-on“ aktivity. Náplní byla pomoc horským farmářům s údržbou

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!