Na přelomu července a srpna letošního roku jsem se účastnil, pro mě v pořadí druhého, Rotary kempu. Na rozdíl od toho prvního v Nizozemí, jsem se tentokrát vydal do Portugalska, konkrétněji do přímořského města Porto.  

Přestože celý kemp trval pouze týden, zažili a užili jsme toho hodně. Kromě Porta, které mne okouzlilo nejen svou architekturou, ale i přístupem místních, jsme navštívili hrad v nedalekém městě Guimarães, které je přezdíváno kolébkou Portugalska. Ve městě Aveiro, které leží jižně od Porta,  jsme po výletu na lodích ochutnali místní pověstnou pochoutku Ovos moles [ov žmols] (sladkost ve tvaru mořského plodu, vznikne smícháním vajíčka, vody a cukru). Ze sportovních aktivit mě nadchla lekce surfování, které jsem vyzkoušel poprvé v životě. Během středověkého festivalu ve městě Santa Maria da Feira jsme se zase přenesli o pár set let do minulosti. Celý kemp jsem si užil, hlavně díky bezvadnému a národnostně různorodému kolektivu. Každému kemp vřele doporučuji. 

 Ondřej Lachout, 20 let, Rotary klub Tábor 

Další články o letních táborech

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2022/23 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!