Ahojte, už je tomu skoro mesiac čo som priletela do Tokya a musím povedať, že tento mesiac bol pre mňa dosť ťažký. No začnime od začiatku.

Do Tokya som priletela nadránom, keďže mi meškal let. Na letisku ma čakal môj Rotary club s ostatnými rotariánmi ktorí ma veľmi milo privítali. Zaviezli ma domov, dala som si rýchli snack a išla spať. Ráno som sa vybalila, dala veci na poriadok a len oddychovala.

Moja host rodina ma von moc nebrala. Navštívili sme krásny chrám v mojom meste, kade nás previedol domáci – dostali sme sa aj na miesta, kam bežne široká verejnosť nemá prístup a boli sme v Národnom múzeu západného umenia, kde mali práve výstavu umenia od Michelangela a musím povedať, že ak chcete vidieť “naše” umenie, spravte tak radšej v Európe.

Potom prišiel Summer campkde som sa spoznala s ostatnými inboundami, rotariánmi a “deťmi” z Rotexu. Týchto 10 dní bolo úžasných, všetci sme sa zblížili a nadobudli veľa spoločných zážitkov. Po večeroch sme vždy mali nejakú aktivitu, buď sme si išli pozrieť film do telocvične, hrali sa hry alebo si proste užívali spoločné chvíle. Taktiež sme sa zoznámili s outboundami, ktorí prišli predposledný deň, z ktorých jeden pôjde na budúci rok do nášho dištriktu!

Rotary nám poskytlo hodiny japončiny, ktoré síce boli únavne, ale keď sa nato spätne pozriem, tak som za ne veľmi vďačná. Hlavne ja, čo som do Japonska prišla s nulovou znalosťou jazyka či abecedy…

Po návrate zo Summer campu som začala mať vážnejšie problémy s rodinou.. Posledný týždeň a pól bol pre mňa dosť namáhavý, keďže som sa 2-krát sťahovala a pozajtra sa musím znova sťahovať, do inej rodiny.

Najprv som túto tému nechcela spomínať, ale keďže možno niektorí z vás zažívajú alebo zažijú určité problémy, nezhody s rodinou, tak vám chcem len povedať, že sa netreba báť a vždy sa obrátiť na niekoho z Rotary s vašimi problémami, oni vždy radi pomôžu a budú sa snažiť vám vyhovieť. Takže určite nebuďte ticho keď je niečo zle a netrápte sa. Predsalen, je to naša výmena a my sme strojcami vlastného šťastia.

Další články od Laury

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2023/24 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!