Ahojte, už je tomu skoro mesiac čo som priletela do Tokya a musím povedať, že tento mesiac bol pre mňa dosť ťažký. No začnime od začiatku.

Do Tokya som priletela nadránom, keďže mi meškal let. Na letisku ma čakal môj Rotary club s ostatnými rotariánmi ktorí ma veľmi milo privítali. Zaviezli ma domov, dala som si rýchli snack a išla spať. Ráno som sa vybalila, dala veci na poriadok a len oddychovala.

Moja host rodina ma von moc nebrala. Navštívili sme krásny chrám v mojom meste, kade nás previedol domáci – dostali sme sa aj na miesta, kam bežne široká verejnosť nemá prístup a boli sme v Národnom múzeu západného umenia, kde mali práve výstavu umenia od Michelangela a musím povedať, že ak chcete vidieť “naše” umenie, spravte tak radšej v Európe.

Potom prišiel Summer campkde som sa spoznala s ostatnými inboundami, rotariánmi a “deťmi” z Rotexu. Týchto 10 dní bolo úžasných, všetci sme sa zblížili a nadobudli veľa spoločných zážitkov. Po večeroch sme vždy mali nejakú aktivitu, buď sme si išli pozrieť film do telocvične, hrali sa hry alebo si proste užívali spoločné chvíle. Taktiež sme sa zoznámili s outboundami, ktorí prišli predposledný deň, z ktorých jeden pôjde na budúci rok do nášho dištriktu!

Rotary nám poskytlo hodiny japončiny, ktoré síce boli únavne, ale keď sa nato spätne pozriem, tak som za ne veľmi vďačná. Hlavne ja, čo som do Japonska prišla s nulovou znalosťou jazyka či abecedy…

Po návrate zo Summer campu som začala mať vážnejšie problémy s rodinou.. Posledný týždeň a pól bol pre mňa dosť namáhavý, keďže som sa 2-krát sťahovala a pozajtra sa musím znova sťahovať, do inej rodiny.

Najprv som túto tému nechcela spomínať, ale keďže možno niektorí z vás zažívajú alebo zažijú určité problémy, nezhody s rodinou, tak vám chcem len povedať, že sa netreba báť a vždy sa obrátiť na niekoho z Rotary s vašimi problémami, oni vždy radi pomôžu a budú sa snažiť vám vyhovieť. Takže určite nebuďte ticho keď je niečo zle a netrápte sa. Predsalen, je to naša výmena a my sme strojcami vlastného šťastia.

Další články od Laury

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!