12.7 – 26.7 jsem se zúčastnila  svého prvního letního kempu v Londýně. Poznala jsem 11 skvělých lidí z různých koutů světa. Především tedy z Evropy, ale i ze zajímavějších států jako Izrael nebo Taiwan a nespočet úžasných lidí pohybující se okolo Rotary. Během 14 dní jsem si skvěle procvičila svojí angličtinu, naučila jsem se nová slovíčka a fráze a hlavně jsem odbourala počáteční strach z mluvení v angličtině.

Během 2 týdnů jsem navštívila skoro veškerá zajímavá a významná místa v Londýně, poznala jsem zdejší život a naprosto se zamilovala do Londýna, protože je to zas něco jiného než naše Česká republika. Vřelost Angličanů a otevřenost vůči cizincům a ochota nám pomoci  třeba najít správné nástupiště v metru, i když jsme o pomoc nežádali, je k nezaplacení. Naše hostující rodiny nás přivítaly s otevřenou náručí a s pochopením, že angličtina není náš rodný jazyk a často se nám snažily v komunikaci pomoci. Můj největší strach byl, že na letišti nepoznám lidi z Rotary, ale můj strach byl rychle odbourán, co  jsem spatřila v příletové hale velký nápis Rotary, takže toho se není potřeba  bát.

 

Kromě skvělých zážitků a nezapomenutelných vzpomínek na celý život, jsem během kempu i “dospěla”, protože jste prostě nuceni se sami na sebe spolehnout a vyřešit si svoje problémy sami, protože Vaše rodiče několik tisíc kilometrů daleko  to za Vás nevyřeší.Díky kempu jsem vlastně i zjistila, že létání letadlem je jednodušší než pomalu cestování vlakem, protože jsem nikdy před kempem ještě neletěla.Londýnský kemp byl můj první kemp přes Rotary a pevně věřím, že není poslední, protože příští rok jsem naprosto rozhodnutá vyjet na nějaký kemp znova.

Lenka Kučerová, vyslaná Rotary klubem Klatovy

 

Další články o letních táborech

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!