Švédský jachtařský kemp může na první pohled lákat zejména milovníky jachtingu, ale svou náplní zaujme také běžné sportovní nadšence. Kemp byl zahájen prohlídkou Stockholmu a města Nynashämn, ze kterého jsme následující dny vyplouvali na moře.

Zde nás také další dva dny čekala výuka základní jachtařské teorie, navigace na moři nebo cvičné jízdy na malých lodičkách v místním jachtařském klubu. Ubytování jsme byli u rodin místních Rotariánů a získali jsme tak daleko lepší přehled o životě a zvycích švédských rodin. Po zbytek kempu jsme na pěti větších lodích, kde jsme byli po tuto dobu ubytování, objížděli ostrůvky a města zdejšího nádherného členitého pobřeží.

Na lodích jsme byli kromě kapitánů vždy nejvýše tři a mohli jsme si tak postupně vyzkoušet veškeré práce na palubě při kotvení a řízení plachetnice v silném větru, velkých vlnách a nepředvídatelném švédském počasí. Klidný začátek kempu jsem nejprve vnímal trochu jako plýtvání času, ale tento kemp nakonec dokázal dohromady zkloubit sportovní, společenskou a také kulturní stránku téměř perfektně. 

 Marek Vedral, 19 let, Rotary klub Jičín 

Další články o letních táborech

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!