fbpx

Švédský jachtařský kemp může na první pohled lákat zejména milovníky jachtingu, ale svou náplní zaujme také běžné sportovní nadšence. Kemp byl zahájen prohlídkou Stockholmu a města Nynashämn, ze kterého jsme následující dny vyplouvali na moře.

Zde nás také další dva dny čekala výuka základní jachtařské teorie, navigace na moři nebo cvičné jízdy na malých lodičkách v místním jachtařském klubu. Ubytování jsme byli u rodin místních Rotariánů a získali jsme tak daleko lepší přehled o životě a zvycích švédských rodin. Po zbytek kempu jsme na pěti větších lodích, kde jsme byli po tuto dobu ubytování, objížděli ostrůvky a města zdejšího nádherného členitého pobřeží.

Na lodích jsme byli kromě kapitánů vždy nejvýše tři a mohli jsme si tak postupně vyzkoušet veškeré práce na palubě při kotvení a řízení plachetnice v silném větru, velkých vlnách a nepředvídatelném švédském počasí. Klidný začátek kempu jsem nejprve vnímal trochu jako plýtvání času, ale tento kemp nakonec dokázal dohromady zkloubit sportovní, společenskou a také kulturní stránku téměř perfektně. 

 Marek Vedral, 19 let, Rotary klub Jičín 

Další články o letních táborech

Pietarsaari_Rybárová
,

More, plachtenie a príroda v Pietarsaari

Hei, hei! - ako by povedali Fíni. Môj prvý Rotary kemp som absolvovala vo Fínsku a myslím si, že som

Izmir_2022_Adela-Sramkova
,

Nezapomenutelné zážitky z Turecka

Ani nejde slovy vyjádřit jak krásný a nezapomenutelný pobyt jsem zažila v Turecku. S Rotary jsem již

Denmark_Silkeborg_Nela Haluzova (5)
,

Léto v Dánsku

Hlavní město outdooru – takovou přezdívkou se pyšní Silkeborg, který se nachází uprostřed dánského

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!