fbpx

Silvester, jeden z dní, na ktoré som sa naozaj tešil počas mojej výmeny. Mám svoj bucket list, na ktorom je aj ,,Silverster na pláži Copacabana” a bol som veľmi rád, že sa mi to splní a že to zažijem.

Od rána bolo vidieť menej áut, oblasť Copacabana je od 19:30 uzavertá takže nikto si netrúfal ísť autom dnu. Yran tam bol auto zaviezt už včera a odstavil ho pri ceste, aby sme sa potom mali ako dostať domov. Boli sme pozvaní ku známym na apartmán, kde moji rodičia budu sláviť nový rok spolu s kamarátmi. Ešte som si rýchlo bežal kúpiť bielu košelu, tu je zvykom nosiť bledé oblečenie na nový rok. Takže som sa nahodil, zavolali sme si uber a išli sme na pláž.

Poprechádzali sme sa po pláži, bolo tam celkom dosť ľudí. Potom sme išli po darčeky do zaparkovaného auta. Zazvonili sme im, privítali nás veľmi zlatí ľudia, mali tam milión jedla hneď mi na to padli oči. Privítal som sa s každým, zavolal som svojim rodičom na Slovensko a oslávili sme nový rok spolu cez telefón. Na pláž sme mali ísť spolu výmenní študenti s host mamou Cris okolo 23:00, klasicky sme v Brazílii takže ešte len 23:30 vyrazili ku mne. 23:40 sme sa stretli na pláži, bolo tam extrémne veľa ľudí, všetcia len v bielom. Išli sme si nájsť miesto na pláži, báli sme sa že tam bude plno ale našťastie sme si našli miesto kde okolo nás skoro nikto nebol. Počkali sme si na odpočet.. 10,9,8,….2,1 a BUM vypuklo to na čo som sa tak dlho tešil. 12 minútový ohňostroj, ktorý som doteraz videl iba na videu som konečne zažil naživo.

Na vode bolo 9 platforiem, z ktorých ten ohňostroj púšťali, bolo to kvôli tomu, že pred pár rokmi keď bol ohňostroj ešte na pláži došlo ku incidentu a tak to museli presunúť na vodu. Všimol som si, že na vode bolo veľa zaoceánskych lodí, ktoré sa prišli na ohňostroj pozrieť. Bolo to naozaj neuveriteľné, najhoršie na tom bolo asi to, že pocitovo to trvalo tak 3 minúty, naozaj to bolo rýchle. Natočil som si videa, na ktoré budem spomínať celý život a som extrémne rád, že som svoju výmenu strávil presne tu. Po ohňostroji začali koncerty rôznych autorov, boli postavené 2 stage a všetko bolo zamorené ľudmi. Bolo nás tam okolo 2 miliónov ľudí a naozaj to bolo cítiť.

O 1:20 sme išli na apartmán ku priateľovi host mamy Cris, kde sme každý išli na WC, doplnili sme zásoby jedla a vody a hurá na pláž. O 2:00 sme mali odchádzať domov s našimi, no ale tak plány sa trochu pomenili a ostali sme na pláži trošku dlhšie. Do východu slnka sme boli na ulici a samotný východ sme si pozreli priamo z pláže. Pláž okolo 5/6 hodiny ráno bola stále plná, veľa ľudí tam malo postavené stany kde spali alebo spali len tak na piesku. Nečakali sme, že to bude také plné o takej ,,neskorej” hodine. Ale celý večer sme si užili, posledné 2 hodiny som naozaj umieral, necítil som si už nohy a naozaj som potreboval spánok. To, že sme prišli o 7:20 ráno domov sa nikto dozvedieť nemusí, takže rýchlo do postele a spať.

 

Další články od Sama

Výmenní študenti
,

Silverster na pláži Copacabana

Silvester. Jeden z dní, na ktoré som sa naozaj tešil počas mojej výmeny. Mám svoj...

Búzios – ako som našiel koniec dúhy
,

Ako som našiel koniec dúhy?

Plavba trvala asi hodinku, počas celej plavby sme mali v strede ,,bar” Kde sme si...

Brazília prvé dojmy
,

PRVÉ DOJMY

Rotary meeting bol super a ten obed? ahh to bol úžas. Privítali ma ako prvého...

ZAČIATOK DOBRODRUŽSTVA
,

ZAČIATOK DOBRODRUŽSTVA

A som tu. RIO DE JANEIRO. Priletel som asi so 40 minútovým meškaním, takže 20:...

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!