fbpx

Rio de Janeiro, Utorok 11.07.2023

Po zobudení sa som si dal sprchu, len ta mimochodom.. ak sa tu nesprchujete každý deň aspoň 5 krát tak ste divný. Prišiel som do kuchyňe kde už boli nachystané raňajky, dal som si guličky s mliekom a nejaké toasty so syrom, celkom dobré to bolo. Po raňajkách sme sa išli prejsť do fitka, otvorili nám vstup aby som sa mohol pozrieť ako to tam vyzerá. Majiteľ fitka sa somnou hneď stretol a chvíľu sme sa rozprávali.

Potom sme sa išli prejsť až smerom ku pláži, celkom zaujimavé, že tu prechody cez cestu su tak často ako vianoce na Slovensku. To že chodite cez cestu hocikedy a hocikde je tu úplne bežná vec.. celkom sranda, že z môjho apartmánu ku pláži to je 9 – prudová cesta (našťastie tu je podchod). Poprechádzali sme sa po pláži, potom som sa išiel pozrieť do uličky z ktorej je vidno pekne socha Ježiša.

Rio de Janeiro, Streda 12.07.2023

Klasické ráno, kto iný ma dokáže zobudiť než premotivovaný učitel telesnej výchovy v škole, ktorá sa nachádza pod mojimi oknami. Ten blázon drží diktafón v ruke a každých 15 minút doň začne spievať orchestre. No nič.. sprcha, zuby, raňajky. Po raňajkách sme si zavolali taxi, teda nezavolali.. tých taxíkov tu je milión, stačí sa postaviť na kraj cesty a on k vám príde.

Taxi nás odviezol na Rotary meeting, bola to nejaká súkromná reštaurácia, kde sme museli prejsť cez security. Rotary meeting bol super a ten obed? ahh to bol úžas. Privítali ma ako prvého výmenného študenta, dostal som pin rovno na sako a tváril som sa celý čas, že počúvam tie ich pol hodinové monológy. Jediná vec čo som vedel robiť bolo tlieskanie, to mi išlo najlepšie. Spoznal som sa s pár svelými ľudmi a išli sme domov.

Prezliekol som sa do plaviek, zobral uterak a išli sme metrom na tú istú pláž ako včera. Dnes deckám tu skončila škola, teda tak som to pochopil neviem čo je na tom pravdy, no pláž bola plná. Host brat ma zoznámil s jeho kamarátmi , zahralli sme foot volleybal (celkom sranda, no hrali sme to so zlou loptou a tak ma potom celý deň bolela noha). Oceán je teplý, na jeden nádych a potom je teplý som chcel napísať. Ale nie.. srandujem, na to že vonku je 27 stupňov tak teplota vody je naozaj akurát. Hneď ma začali učiť ako surfovať na vlne po bruchu, počuvajte ja neviem či to tu je národný šport alebo čo, no to tu každý robí.

Aby som čitateľov uviedol do obrazu, keď vidite čo najvačšiu vlnu sa približovať ku vám tak začnete čo najrýchlejšie plávať ku pláži.. no a čakáte až vás vlna zoberie so sebou a budete na nej surfovať. Samozrejme hneď som sa na to dal a to, že som sa asi 5 krát utopil sem napíšem iba raz a nebudem sa o tom ďalej baviť, pretože moja mama číta všetko čo píšem.

Rio de Janeiro, Štvrtok 13.7.2023

Dnešné ráno ma NEzobudil premotivovaný účitel telesnej ale premotivovaná učiteľka nemeckého jazyka, keďže môj host brat mal ráno hodinu nemčiny. Krásny budíček, keď počujete niekoho po nemecky kričať z vedlajšej miestnosti, veľa veci mi išlo vtedy hlavou. Hodina nemčiny mu skončila, klasicky ma čakali raňajky a po raňajkách sme sa vydali do centra. V centre mi ukázal pár zaujímavých vecí a potom sme sa išli pozrieť kde pracuje môj host otec.

Asi som to tu doteraz nespomenul, ale môj host otec je generál namorných síl v Brazílii, celkom zaujímavý job.

Rotary meeting sa konal na akadémii vodných síl (ostrov na ktorom je vybudovaná akadémia). Prišli sme tam s 30-minútovým meškaním, lebo tu sú zápchy aj na WC nie len na ceste. Celé stretnutie bolo o surfovaní, nič som síce nerozumel, no mali pekné prezenčné videá. Po nekonečnej 2-hodinovej prezentácii, počas ktorej som skoro umrel od hladu konečne otvorili dvere od miestnosti kde bolo jedlo. Um.. jedlom by som to nenazval, ale keď je človek hladný tak vola jedlo aj to čo jedlo nieje. Takže vyhľadovaný Slovák zjedol asi 30 kuskov nejakých vypražaných syrčekov (trochu mi je tažko od žaludka počas toho ako píšem tento text).

Po ,,večeri” mi host otec išiel ukázať ako tam on študoval pred 40 rokmi, bolo to zaujímavé počuť čo všetko sa tam zmenilo a čo tam všetko zažil. Ten ostrov na ktorom sme boli je zo zadnej strany letiska, takže som si pozrel asi 3 lietadlá čo vzlietali a išli sme sa domov najesť.

Další články od Sama

Výmenní študenti
,

Silverster na pláži Copacabana

Silvester. Jeden z dní, na ktoré som sa naozaj tešil počas mojej výmeny. Mám svoj...

Búzios – ako som našiel koniec dúhy
,

Ako som našiel koniec dúhy?

Plavba trvala asi hodinku, počas celej plavby sme mali v strede ,,bar” Kde sme si...

Brazília prvé dojmy
,

PRVÉ DOJMY

Rotary meeting bol super a ten obed? ahh to bol úžas. Privítali ma ako prvého...

ZAČIATOK DOBRODRUŽSTVA
,

ZAČIATOK DOBRODRUŽSTVA

A som tu. RIO DE JANEIRO. Priletel som asi so 40 minútovým meškaním, takže 20:...

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!