Hi guys! V poslednom čase som naozaj nepridávala žiadne príspevky, ale mám dôveryhodnú výhovorku. Môj deň vyzerá asi nejak takto; ráno sa zobudím,idem do školy, o tretej poobede sa zo školy vraciam, najem sa,idem na tréning (roztlieskavanie), o pol osmej sa z tréningu vrátim, najem sa, učím sa a dobrúú noc. Moja škola patrí k tým menším. Nie je tu veľa študentov, za ten mesiac poznám už takmer všetkých a všetci poznajú mňa. Je to trochu zvláštne,keďže výmenní študenti v USA sú väčšinou vo veľkých školách s 2000+ ľudmi.Na výber som mala z pomerne dosť predmetov.

  • Nakoniec mám AP Angličtinu, čo je vlastne kurz na úrovni vysokej školy, úprimne je to dosť veľký zaberák, ale zatiaľ to ako tak zvládam.
  • US historiu
  •  Algebru
  • Biológiu
  • Španielčinu
  • Žurnalizmus
  • Zbor
  • Leadership

Učitetelia sú veľmi milí, všetci sa mi snažia pomôcť, no aj tak som si nesadla s Biológiou, jednoducho ma to nebaví a aj keď sa snažím, je to ťažké- žiadna prechádzka ružovou záhradou. Zato najradšej mám žurnalizmus, je to sranda a naozaj ma to chytilo. Celkovo máme dosť veľa domácich úloh (neoplatí sa nerobiť ich, tvorí to 20% finálnej známky).

Môj rozvrh je šialený. Prisahám, kto nezažil,nepochopí. Každý deň ‘rotuje’ a máme 7 hodin od 8:00 do 15:00 , s výnimkou stredy,vtedy končíme o 13:35. No späť k rotujúcemu rozvrhu,ktorý je asi nasledovne; 1,2,3,4, obed, 5, 6, 7, odpada 8. Ďalší deň začíname 8, pokračujeme 1,2,3,4, obed,5, 6, odpada 7. Začíname 7,8, 1,2,3,4,5,odpada 6.atd atd. Priznám sa, travalo mi asi dva týždne kým som si zvykla a často sa mi stalo, že som sa pomýlila a miesto Biologie som išla na uplne inej učebne. Teraz je už všetko v pohode!!

Minulý víkend sme spolu s host mamou Megan a sestrou Ruth išli do mesta zvaného Virginia City, vraj tam straší a keďže ma to nadchlo,išli sme pozrieť aj do jedneho z domov.

V minulosti vraj jedno dievča zachytilo v tejto miestnosti ducha práve keď sa fotilo o zrkadlo- tak som to skusila tiež.. no,  ZATIAĽ neuspešne.

Úprimne,nebolo to vôbec také, akoby som čakala. Neverila som ani slovu z toho, čo sprievodca povedal, no aj napriek tomu ma celkom dostala jedna fotka. Možno to vyzerá ako tieň, ale verte mi, nikoho takého som tam nevidela.

Bývalí vymenní študenti vravia, že výmena ide 2x tak rýchlo ako normálny rok. neverila som, no teraz vidím že to je pravda. 6 týždňov? Ako?

 

 

 

Další články od Viktorie

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!