Když jsem se před rokem dozvěděl o roční výměně v zahraničí, neváhal jsem a přihlásil jsem se. Již od začátku jsem věděl, že chci odjet do Spojených států, ale věřím, že bych si svoji výměnu užil stejně dobře i v jiné zemi.

V USA se v malých městech život středoškoláka točí výhradně kolem školy. Brzy ráno jsme začali výuku a po škole většina studentů zůstala na kroužky a sporty, které škola zajišťovala. Každý školní rok je rozdělen na tři období a v každém se hrají jiné sporty. Na podzim jsem si vybral americký fotbal.

Fotbal

Již několik dní po příletu do Ameriky jsem šel na první trénink. Americký fotbal se ve škole bral velmi vážně, a tak jsme o prázdninách měli dvojfázové tréninky každý den a o víkendech přátelská utkání. V týmu bylo kolem 50 hráčů a fotbal patřil k nejpopulárnějším sportům na škole. Hraní fotbalu přes prázdniny, mi velmi pomohlo najít si první kamarády ještě předtím, než jsem šel do školy.

Atmosféra kolem fotbalu v Americe je neuvěřitelná, po celou dobu sezóny jsem žil jenom fotbalem. Po škole jsem čekal v posilovně, než začne trénink a z tréninku jsem jezdil v 19 hod. domů. Každý pátek před zápasem jsme měli společnou večeři s celým týmem ve škole. Na to se těšil každý celý týden. Sezónu jsme skončili s jedinou prohrou, což znamenalo postup do play-off. V prvním zápase jsme ale bohužel nestačili na tým Hanoveru, a tak pro mě skončila sezóna fotbalu. Byl to velmi emotivní zápas, protože pro některé hráče posledního ročníku, kteří hráli fotbal od malička, to byl poslední zápas v životě (na univerzitě hrají fotbal pouze ti nejlepší). 

Plavání

Po skončení sezóny fotbalu jsem si musel vybrat další sport. Měl jsem na výběr hned z několika možností a vybral jsem si plavání. V týmu bylo jen několik dalších kluků, ale o to lépe jsem se s nimi mohl poznat. Každý týden jsme tvrdě dřeli, abychom pak předvedli co nejlepší výkony na víkendových závodech. Vždy jsme soutěžili jako celek proti jiné škole a za vítězství jsme pak získávali body. Ti nejlepší se pak mohli dostat až na tzv. “States”, kde závodili sami za sebe. Já jsem se jenom o půl sekundy nekvalifikoval ve volném stylu na 100m. Plavání mi rovněž pomohlo se lépe poznat s mojí mladší host sestrou, která také plavala. Oba jsme se snažili zlepšovat si svoje nejlepší časy, a tak jsme často ve volných dnech jezdili plavat do nedalekého plaveckého bazénu.

Kromě těchto sportů jsem si zkusil i další aktivity. S Rotary a ostatními výměnnými studenty jsem byl lyžovat ve státě Vermont. Někteří studenti třeba z Brazílie nebo Taiwanu v životě neviděli sníh, na tož aby uměli lyžovat. Ráno šli tedy někteří na lekce lyžování a odpoledne jsme už jezdili všichni dohromady. Večery jsme pak trávili společně hráním her nebo odpočíváním ve vířivkách. Mimo lyžování jsem byl také bruslit, plavil jsem se na kajacích, často jsme chodili na horské túry nebo jezdili na kolech.

Všem, kteří se chystají na americkou High School vřele doporučuji hrát ve škole nějaký sport. Nejen že si to užijete, ale poznáte i spoustu nový kamarádů a určitě naučíte se něco nového.

Další články od Lukáše

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!