fbpx

Vždy jsem chtěl navštívit Skandinávii. Když jsem tedy dostal možnost navštívit Dánsko v rámci Rotary, okamžitě jsem jí využil.

První týden tábora jsme trávili rozeseti po hostitelských rodinách. Já jsem pobýval u pana Steena Jensena a jeho ženy. Oba byli velice vstřícní a laskaví. V časech nouze byli vždy ochotni pomoct a pokaždé mi poskytli vše potřebné. Tato část tábora se skládala jak z aktivit společných s ostatními účastníky, tak i z těch, které vymýšlela daná rodina. Program vnímám jako skvělý poměr aktivit sportovních i vzdělávacích. Mezi ty nejlepší rozhodně patří wakeboarding či návštěva parku Jesperhus. Zajímavá mi přišla návštěva farmy zaměřené na obnovitelné zdroje či místního městečka.

Cold Hawaii

Druhý týden jsem se pak s ostatními účastníky přesunul do kempu Skovhuset. K mému překvapení se nejednalo o řadu plátěných stanů, ale o velkou chatu, která disponovala jídelnou, umývárnou a společenskou místností, kde většina trávila čas hraním stolních her či sledováním televize. Rozděleni jsme byli pokojích se čtyřmi lůžky. Vše bylo moc pěkné a čisté. Tato část tábora byla pojata značně sportovněji.

National Park Thy

Účastníci tábora

Dánská příroda

Navštívili jsme například Cold Hawaii, kde jsme si zapůjčili surfy, ale místo na vlnách jsme je využili na klidném rybníku s pádlem v rukou. To nás ale nějak neochudilo, jelikož jsme měli skvělé organizátory, kteří zajistili snad větší zábavu, než by byla ta na těch vlnách. Ke konci celého tábora jsme pak absolvovali dvoudenní túru po národním parku Thy. Ten představoval scenérii zelených dun rozpínajících se na území několika kilometrů. Poslední den již byl volnějšího charakteru, kdy jsme si sbalili věci a odjeli jsme na farmu Elmelund, kde jsme zbytek dne trávili odpočinkem. Konec celého tábora pak byl završen společnou večeří, kde se k nám přidali i zbylé hostitelské rodiny.

Poznání

I přes všechny tyto úžasné zážitky, ale považuji za nejlepší část tábora možnost poznat lidi, které bych za normálních okolností nikdy nepoznal. Ať už pocházeli z Polska, Španělska, Portugalska nebo Česka, všichni se zajistili o skvělé zážitky, na které budu ještě dlouho vzpomínat.

Daniel Šmerda, RC Hradec Králové

 

Další články o letních táborech

Účastníci kempu
,

Youth Camp Roslagen

Během týdenního pobytu ve druhé polovině srpna jsme prozkoumali Stockholm s místním průvodcem, který

S kamarády z celého světa v Berlíně

Discover North Germany

Prvý týždeň som strávila v host family, kde som mohla vidieť asi ako funguje ich normálny život.

Street-food večeře
,

Discover Anatolia XVIII

Společně jsme poznali místní kulturu a seznámili se s místními obyvateli, díky kterým jsme pocítili

Lariano Trekking
,

Lariano Trekking Camp

Na začátku července…

Ice to Lake Camp aneb prázdniny ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku
,

Od ledovce k jezeru

Prví část kempu se soustředila na „hands-on“ aktivity. Náplní byla pomoc horským farmářům s údržbou

Tábor Vihti Nummela zaměřený na obnovitelnou energii
,

Vihti Nummela – kemp zaměřený na obnovitelnou energii

Začátkem července jsem prožila nezapomenutelných čtrnáct dní ve finské obci Vihti Nummela nedaleko

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!