Téma, které by mohlo zajímat více lidí je moje host rodina. Zatím si nemůžu na nic stěžovat. Jsem v rodině, kde mám mladšího bráchu Omara, ségru Fridu, která tráví tenhle rok také na výměně a to v Maďarsku ve městě Szolnok. Moje host máma se jmenuje Cintyhe a táta Jorge, typické jméno pro španělsky mluvící země.

Součástí rodiny je také tříletá fena Emma. I když psy mám rád (doma v Česku máme dva), ji jsme si moc neoblíbil. Není moc vychovaná … na všechny skáče a často venku pod okny kňučí. Ale je součástí rodiny, tak se s ní musím nějak vypořádat. Hahahaha

Nevím jestli to takhle funguje u všech rodin tady v Mexiku, ale moji rodiče jsou celé dny v práci a jsou opravdu zaneprázdnění, a proto máme takzvanou helperku. Každý den v týdnu přichází a dělá všechny domácí práce včetně vaření, uklízení, praní a samozřejmě také pečuje o Omara.


Další věcí, která je dost zajímavá, ale ta už se týká většiny mexičanů… je to, že chodí nakupovat do supermarketu jednou za 15 dní a to z toho důvodu, že jim každý patnáctý den chodí výplata. Bydlíme v rodinném domku v severovýchodní části města, zvané La Florida. Máme takovej malej dvoreček a na něm víc jak polovinu prostoru zabírá malý bazén. Taky mám vlastní pokoj s koupelnou. Sice to není moc veliký pokoj, ale mám tu i běžecký pás a 2 televize, které jsem ještě ani jednou nepoužil.