fbpx

Letos v létě jsem se zúčastnila dvoutýdenního letního kempu The Best of Holland v Nizozemsku, zahrnujícího výjimečné a různorodé aktivity a běžný holandský život.

Kempu se nás a zúčastnilo dohromady 14, 7 dívek a 7 chlapců ve věku 15 až 17 let z různých zemí Evropy, Asie, Ameriky i Afriky. Strávili jsme spolu necelé 2 týdny ve 3 různých částech Nizozemska. Na kemp jsem letěla hned 1. července. Na letišti na mě čekala moje první hostitelská rodina a hned večer dne příjezdu jsme měli možnost setkat se se všemi ostatními účastníky kempu a dospělými Rotariány, jež se starali o chod prvních 5 dnů kempu.

Ty jsme strávili v provincii Waterland severně od Amsterdamu, kde jsme se převážně díky výjimečným zážitkům seznamovali s novým prostředím, a hlavně mezi sebou. Určitě nám všem nadlouho utkví v hlavě například rafting na Severním moři, historická města Marken, Volendam a Monnickendam, vodní kanály všude okolo, velké množství větrných mlýnů, projížďky na lodích, návštěva Amsterdamu či společná večeře se členy Rotary klubu.

Všude přítomné větrné mlýny

Skvělé dva týdny strávené s přáteli s celého světa

Holandská architektura

Po 5 dnech jsme se všichni přesunuli na jih Nizozemska, kde nás měl na starosti zase jiný klub. Zde byl program byl o něco volnější, počasí teplejší a my už se všichni navzájem více znali. Opět jsme bydleli v hostitelských rodinách, se kterými jsme, včetně pár členů místního Rotary Interact, trávili veškerý čas. Na programu byla například návštěva města Breda, přespávání ve stanech, barbecue, koupaliště, mnoho sportovních aktivit, projížďky na kolech nebo zábavní park Efteling.

Poslední část kempu, která se odehrávala v okolí města Nijmegen, utekla jako voda. Zde jsme navštívili další holandská městečka, zažili další nevšední aktivity, jako například prohlídku ve slepeckém muzeu nebo projížďku na lodi s neomezeným přísunem palačinek, dále golf, další projížďky na kolech a několik pikniků a barbecue s typickým holandským jídlem.

Spaní ve stanu

Návštěva zábavního parku Efteling

Kolo – tradiční holandský dopravní prostředek

Tento kemp byl pro mě jedním z největších zážitku. Poznala jsem nové lidi z celého světa, ze kterých se stali skvělí přátelé, každý den zažívala nové věci, poznala život v jiné zemi a procvičila se v anglickém jazyce. A pro mě hlavním, vystoupila ze své komfortní zóny a získala vzpomínky a zkušenosti na celý život.

Stella Hartmanová, RC Jihlava

 

Další články o letních táborech

Účastníci kempu
,

Youth Camp Roslagen

Během týdenního pobytu ve druhé polovině srpna jsme prozkoumali Stockholm s místním průvodcem, který

S kamarády z celého světa v Berlíně

Discover North Germany

Prvý týždeň som strávila v host family, kde som mohla vidieť asi ako funguje ich normálny život.

Street-food večeře
,

Discover Anatolia XVIII

Společně jsme poznali místní kulturu a seznámili se s místními obyvateli, díky kterým jsme pocítili

Lariano Trekking
,

Lariano Trekking Camp

Na začátku července…

Ice to Lake Camp aneb prázdniny ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku
,

Od ledovce k jezeru

Prví část kempu se soustředila na „hands-on“ aktivity. Náplní byla pomoc horským farmářům s údržbou

Tábor Vihti Nummela zaměřený na obnovitelnou energii
,

Vihti Nummela – kemp zaměřený na obnovitelnou energii

Začátkem července jsem prožila nezapomenutelných čtrnáct dní ve finské obci Vihti Nummela nedaleko

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!