Holandsko je země malá, avšak toho má opravdu hodně co nabídnout a během dvou týdnů, které mi byly umožněny tam strávit jsem se o tom přesvědčil na vlastní kůži. Na našem bohatém programu se dohromady podílely 4 Rotary kluby, kterým jsem vděčný za jejich přístup a nadšení pro věc. Z Holandska jsme si odvezli opravdu hodně zážitků, ať už v podobě návštěvy Rotterdamu, jehož moderní budovy a architektura v člověku vzbuzují pocit neuvěření nebo Amsterdamu a jeho různorodých zákoutí až po návštěvu města Gouda, ve kterém se právě konala tradiční aukce sýrů a odkud jsme si odnesli opravdu sýrový zážitek ochutnávkou tohoto holandského žlutého bohatství. Také jsme byli seznámeni s technikou, pomocí které si Holandsko od moře získalo zpět půdu, která hraje velkou roli v zemědělství a ekonomice této země jako takové. Kouty Holandska však nebyly jediným místem, které jsme navštívili a náš program jsme měli zpestřený návštěvou Antwerp, které leží jen co by kamenem dohodil za hranicemi Belgie a Holandska. 

Ať už to jsou noví přátelé ze všech koutů světa, rodiny, které mě braly za svého člena nebo rotariáni a jejich skvělé nápady, všichni tito lidé se zasloužili o to, že jsem měl dva krásně strávené týdny v zemi, kterou jsem neměl předtím tu možnost navštívit a nesu si s sebou spoustu skvělých zážitků, na které vždy rád zavzpomínám. 

Jonáš Svoboda, vyslaný Rotary klubem Opava

 

Další články o letních táborech

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2020/21 v USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!