fbpx

Od prvého momentu, čo som sa prihlásila na rotary kemp do Dánska som nevedela, čo od toho mám očakávať, keďže to bol môj prvý letný kemp. Mala som pár informácii a super ohlasy kamaráta z rodného mesta, ktorý sa už dvoch kempov zúčastnil, no predsa, boli tam malé obavy. Tie však hneď pominuli, len čo som pristála na letisku v Billunde a vyzdvihla ma moja hostiteľská Rotary rodina.

Kemp bol rozdelený na dve časti. Prvých 5 dní sme bývali v rodinách a ja som mala to šťastie, že som už v rodine bývala s ďalším slovenským účastníkom kempu. S rodinou sme absolvovali krátke výlety po okolí, spoznali sme miestnu históriu a ochutnali dánsku kuchyňu. Nenechali sme sa zahanbiť a pripravili slovenské národné jedlo halušky, ktoré sprevádzali komplikácie už od nakupovania surovín, no nakoniec sme zožali úspech a poklonu, keď si hostiteľská rotary rodina naložila tretí tanier.  

Bola som rada za túto príležitosť, no už som sa tešila na ďalších ľudí z rôznych kútov zemegule. Celkovo nás bolo 21 z 17 krajín sveta. Zvyšných 10 dní sme bývali spolu v súkromnej škole, čo nás dokonale spojilo. Spoločne sme chystali raňajky, večere, upratovali a vymýšľali športové aktivity. Nikto nebol vyčlenení z kolektívu, môžem povedať, že sme vytvorili neskutočnú partiu a mám ďalších dvadsať dobrých kamarátov z celého sveta, na ktorých sa môžem kedykoľvek obrátiť. Veľmi sa mi páčil aj program organizovaný miestnymi rotariánmi. Ak sa jednalo o výlet alebo aktivity v blízkosti školy, tak nám odvoz zabezpečovali vlastnými autami, čiže sme boli v dennodennom kontakte, čo bolo super. Navštívili sme rôzne mestá ako VardeRibeBillund, Esbjerg a mnoho ďalších. Absolvovali sme aj jeden z najväčších festivalov v Dánsku Open Air Varde, hrali footbalgolf, vybláznili  sa v Legolande, odkiaľ poniektorí odchádzali bez hlasu, vrátane mňa.

Predposledný večer sme mali oficiálnu slávnostnú večeru so všetkými členmi Rotary, kde sme opäť predstavili seba, vlastnú krajinu, svoje dojmy, postrehy z kempu a vymenili sme si vlajky. Pri lúčení došlo aj na slzy, ktoré nie a nie zastaviť, (keďže sme neodchádzali naraz ale postupne podľa letov), čo svedčí o tom, že sa z nás za pár dní nestali len kamaráti ale jedna veľká rodina!  

Týmto by som sa ešte raz chcela poďakovať, za to, že som mala možnosť zúčastniť sa Summer Campu in Western Denmark a zažiť jedno z najlepších letných dobrodružstiev v mojom živote! Ďakujem.  

Jaroslava Sotáková, 22 let, Rotary klub Trebišov  

Další články o letních táborech

Pietarsaari_Rybárová
,

More, plachtenie a príroda v Pietarsaari

Hei, hei! - ako by povedali Fíni. Môj prvý Rotary kemp som absolvovala vo Fínsku a myslím si, že som

Izmir_2022_Adela-Sramkova
,

Nezapomenutelné zážitky z Turecka

Ani nejde slovy vyjádřit jak krásný a nezapomenutelný pobyt jsem zažila v Turecku. S Rotary jsem již

Denmark_Silkeborg_Nela Haluzova (5)
,

Léto v Dánsku

Hlavní město outdooru – takovou přezdívkou se pyšní Silkeborg, který se nachází uprostřed dánského

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!