fbpx

V tomto článku bych chtěl říci, jak důležité je říkat na všechny rozumné věci ano. Podle mě je to jedna z nejdůležitějších dovedností na výměnném pobytu v zahraničí. Otevře vám to mnoho nových možností, o kterých se vám možná ani nezdálo. Také tam budou konkrétní příklady z mého pobytu.

Ano!

Já jsem byl na výměnném pobytu v USA ve státu Severní Karolína a již od prvních dnů jsem se rozhodl říkat na vše ano. To mi umožnilo jít hned druhý den po příletu na loď mojí host rodiny (bydleli na jezeře) a vyzkoušet si poprvé v životě wakeboarding a wakesurfing (surfování za lodí). Bylo to tak, že se mě zeptali jestli s nimi nechci jít na loď, že přijede host bratrovo kamarád.

Ze začátku se mi nechtělo, protože jsem samozřejmě toho kamaráda neznal a ani vlastní host rodinu jsem vlastně neznal, ale řekl jsem si že to prostě zkusím. Poté nám také na prvním meetingu v USA říkali, že máme říkat na všechno ano a když jsem to potom řekl svému host taťkovi, tak věděl, pokud se mě na cokoliv zeptá tak mu řeknu ano.

Tak jsem s ním zašel na střelnici, vyzkoušel jsem si bojové umění, chodil jsem do skauta a jel s ním do skautského kempu kde byla víkendová akce, slaňoval jsem, lezl po skále a plno dalších věcí.

Ano, ano!

POZOR! Nejde pouze o takovéhle věci, kde pojedete na výlet, na který se vám nechce, ale nakonec si ho užijete. Jde také o menší věci jako je například jet s host mamkou na nákup nebo jet s někým natankovat nebo když se vás zeptá někdo, koho skoro neznáte nebo ho akorát nemáte moc rádi, jestli byste nechtěli jít ven, tak prostě běžte. Často se stane, že někoho nemáme rádi, ale jenom kvůli tomu, že ho neznáme. Obecně vztahy na výměně jsem se snažil mít pouze pozitivní a snažil jsem se být se všemi kamarád.

Ano, ano, ano!

Bohužel ve škole se mě ptali jestli umím hrát fotbal, tak jsem jim řekl po pravdě, že jsem hrál se spolužáky v tělocviku, ale nikdy jsem nehrál organizovaný fotbal. Kdybych řekl že ano nebo, že bych to alespoň zkusil, tak jsem se možná mohl dostat do fotbalového týmu nebo alespoň jsem se mohl dostat do party fotbalistů. Také jsem vlastně to samé udělal ve své druhé host rodině, která žila fotbalem a každou neděli a občas i soboty chodili hrát fotbal. Já jsem místo toho byl doma a spal nebo se nudil.

Také určitě doporučuji, i když máte jiné plány, chodit na školní fotbalové (myslím tím americký fotbal) zápasy. Mě stály tyhle zápasy $6 každý a kvůli tomu jsem třeba šel radši na skauty. Většinou se na těchto zápasech potkáte a lépe seznámíte se svými spolužáky a učiteli. Pro mě bylo pohodlnější jet na skauta tak jsem jezdil na skauta a tím to pro mě haslo.

Nejhorší je, že si to neuvědomíte, že jste nějakou takovou chybu udělali dokud není pozdě. Já jsem to s tím fotbalem, jak americkým tak i naším evropským, vlastně zjistil až někdy ke konci svého výměnného pobytu.

Takže pokud jsi budoucí výměnný student tak se neboj říci na vše ano. Je to nejjednodušší a nejlehčí věc jak se lépe seznámit s novými lidmi a přitom toho ještě hodně zažít.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!