Dňa 10.7.2019 som s veľkým očakávaním letela do Londýna na môj 10 dňový pobyt. Po ceste lietadlom, ktorá netrvala dlho, ma moja host mama čakala na letisku v Lutone spolu s veľkou tabuľou Rotary a mojím menom. V ten istý deň priletela aj moja host sestra Berta zo Španielska. Bývali sme v tej istej rodine prvé 3 dni. Prvé dni sme navštevovali iba neďaleké miesta spolu s ostatnými deťmi. Ukázali nám rôzne múzeá, kostoly a iné historické pamiatky.    

        Po troch dňoch sme sa presunuli do mládežníckeho športového centra,  kde sme bývali zvyšok nášho pobytu. Mali sme tam hlavne športové aktivity,  keďže v blízkosti bolo veľké jazero,  robili sme aj zaujímavé aktivity vo vode. Napríklad kajak, peadleboard….. Na súši sme napríklad liezli na lezeckú stenu, šermovali, strieľali z luku. Keďže naše ubytovanie nebolo ďaleko od centra, tak sme na presun využívali vlak. Do centra Londýna to bolo vlakom iba 20 minút, čo bolo super. Hneď prvé dni v našom ubytovaní sme mali výlety hlavne vlakom do Centra Londýna alebo do Oxfordu. V centre Londýna sme nasadli na typický turistický autobus. Ten nám za hodinu ukázal veľkú časť mesta a hlavne pamiatok. Napriek tomu, že som to už cca pred piatimi rokmi videla s rodičmi, ma to stále rovnako zaujalo a nenudila som sa. V Oxforde sme sa odviezli aj na typických lodiach po rieke. Bol to zážitok, keďže to vyzeralo skoro ako v Benátkach. V Oxforde sme si potom išli dať veľkýy obed do McDonaldu.

Z toho som sa asi najviac tešila. Ako som zistila,  angličania zdravú stravu obľubujú,  takže návšteva „Mekaču“ ma potešila, lebo ja zeleninu a ovocie moc nemusím. Samozrejme  moja host rodina aj kuchári v ubytovni moju stravu rešpektovali a snažili sa jej prispôsobiť. Ale aj tak som sa domov tešila – hlavne na naše tradičné slovenské jedlá. Keď už sa blížil posledný deň,  bola som veľmi smutná. Na jednej strane mi chýbal domov a rodina, ale na druhej by som ešte zostala v Londýne. Keďže som si tam našla super kamarátky s ktorými sa kontaktujeme dodnes. Dúfam, že sa mi ich čoskoro podarí navštíviť aj v ich krajine. Posledný večer si pre nás prišli host rodiča a zobrali nás naspäť k nim. Ešte pred tým sme však všetky deti z Campu spravili malý program. Predstavili sme typické pochutiny našej krajiny, alebo predviedli typický tanec,  prípadne zaspievali. A potom sme už išli domov. Lúčilo sa mi ťažko. Napriek tomu som si tých 10 dní nesmierne užila. Dňa 20.7.2019 žiaľ prišiel deň môjho návratu na Slovensko. Išla som skoro ráno. Zaviezli ma na letisko Luton, vybavili so mnou check in a potom som na mojej ceste pokračovala už sama. Na letisku v Bratislave ma nadšene čakali moji milovaní rodičia. Došla som veľmi unavená ale neľutujem, že som strávila skoro 2 týždne z prázdnin práve v Rotary campe. Určite to odporúčam každému vyskúšať. Tento Rotary camp nebol môj prvý,  a dúfam, že nie ani posledný. Moja anglická slovná zásoba sa viditeľne zlepšila a okrem iného som si našla aj nove kamarátky. Ďakujem celému tímu Rotary DS a mojim úžasným rodičom, že mi umožnili zažiť takúto skúsenosť.

Zuzka Nagyová, Dunajská Streda

Další články o letních táborech

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2022/23 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!