fbpx

Už 2 mesiace žijem v meste Durango v USA je to mesto, ktoré sa nachádza na juhu Colorada na pri hraniciach s Novým Mexikom. Mesto má okolo 20 000 obyvateľov a je v nadmorskej výške 1988 metrov nad morom, čo som pocítil hneď ako som prišiel.

Škola

Chodím na strednú školu v mojom meste, ktorá je dosť ľahká oproti mojej škole na Slovensku. Škola je veľká a má okolo 1800 študentov a s toho 2 študenti sú Rotary inboundi zo Zimbabwe a Rumunska. To čo ma prekvapilo v škole je , že som si mohol vybrať predmety okrem angličtiny a dejepisu o Amerike a tie predmety, ktoré si si vybral, tak ich mám každý deň. Je to tu dosť odlišne a to v tom, že tu používame počítače na každej hodine, či už na robenie poznámok alebo na testy.

Výlety

Tento mesiac som bol na meetingu so 17 Inboundami s ktorými sme boli v meste Vail, ktoré je okolo 7 hodín cesty z môjho mesta, kde sme strávili spolu 3 dni a mali sme rôzne zábavne hry.

Tento týždeň som bol kempovať na 2 dni z mojou rodinou a ich kamarátmi v Utahu v meste Moab, ktoré je tak populárne, že si musíte objednať miesto na kempovanie skoro rok dopredu. Kempovali sme v stanoch a každý deň sme robili niečo iné. Prvý deň sme začali túrou a na druhý deň sme išli zlaňovať skaly, čo som skúšal po prvý krát. S host rodinou chodievame cez víkendy často na turistiku a na iné výlety, ale tento výlet bol zatiaľ najlepší.

Další články od Tomáše

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!