Jelikož po návratu z Arizony se nic významného než vstávání po 2 měsících prázdnin nedělo, tak jsem se rozhodla že napíšu o druhém výletě s Rotary. Tentokrát jsme jeli na pozorování velryb. Jelikož z mýho města není každodenní přímý let do Tijuany, tak jsme s Vanessou jely o jeden den dřív do Hermosillo. Tam jsme podnikli večeři s ostatními výměnnými studenty. Druhý den jsme už ale vyrazili do Tijuany. Na letišti na nás čekala členka z Rotary a všichni účastníci výletu jsme se přesunuli na jednu noc do místa, které snad není ani na mapě. Tam jsme pouze přespali a pak se přemístili do Baja California. Zde jsme nejdříve strávili několik hodin v zálivu a poté v místě s neskutečně velkými kaktusy a maluvkami z dávných časů. Další den po přesunu do Baja California Sur, jsme několik hodin pluli na loďkách pozorovali šedé velryby. V zálivu, kde jich bylo neuvěřitelných 800. Byl to nepopsatelný zážitek být několik centimetrů od tak obrovských zvířat. Kromě velryb jsme také spatřili delfíny a tuleně. Tato část byla nejlepší z celého výletu. Dalšími zajímavostmi byly také solné doly a poušť. Předposlední den jsme strávili skoro celý v autobuse, protože jsme se museli přemístit opět na sever do městě Ensenada. Večer jsme strávili s ostatními výměnnými studenty v centru tohoto města. Pak už následovalo pouze loučení a návrat do našich měst.

 

Další články od Anežky

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!