Veľmi som sa tešila na školský výlet. Zoznámenie s novou triedou, zaujímavé nové miesta. Svoju slovenskú triedu milujem z nasledovných dôvodov: je nás tam len 16 (lepšie a rýchlejsšie sa spoznáme), každý je úplne iný a jedinečný (vytvárame skvelý mix) a sú veľmi komunikatívni. Moja nová trieda má presne 41 študentov. Nevedia veľmi po anglicky, takže sme moc nepokecali. Keď sa mi postupne predstavovali tak som mala pocit, že si kýchli. Niežeby povedali svoje meno.

Prvý deň sme navštívili krásnu botanickú záhradu.

No a potom prišli dve múzeá. Ktoré by boli určite zaujímavé ale dve hodiny po čínsky o whiskey a potom hodinu po čínsky o nejakom lokálnom alkohole mi skutočne nič nehovorilo. Ďaľšia facka prišla, keď som dostala ich špecialitu super lokálnu FAZUĽOVÚ zmrzlinu. Nie. Tudy cesta nepovede. Na hoteli sa moje spolužiačky chceli socializovať. Chceli mi ukázať, že vedia čo je Slovensko a to nasledovne: Východná Európa, Melania Trump a Československo. Východnú Európu som im nechala. Central Europe je asi nový vec. Československo som pochválila len som im vysvetlila, že sme sa rozdelili. Ale tá Melanie nešla. Slovinsko bol úplne nový pojem.

Další články od Alžbety

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2020/21 v USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!