Už to vyzeralo, že víkend budem tráviť doma. Upratovaním a varením. Našťastie som dostala pozvanie na výlet do Taichungu. Riddhi a Clarisse majú host mamy ktoré sú žienky domáce, takže majú dosť voľného času na výmyšlanie špeciálnych programov. Ako sú tieto výlety mimo Taoyuanu. Taichung je mesto na stredo-východe Taiwanu. A vyzerá úplne ako New York City! Clarisse a Riddhi sú najlepšie spoločníčky na výlety. Majú dobrú angličtinu, vedia dosť o Európe (Clarisse je Francúzska a Riddhi žila rok v Belgicku a pol roka v Anglicku) a máme spoločný humor a záujmy. Ešte k tomu som sa konečne stretla s Wendy! Wendy študuje na univerzite angličtinu (takže sa dorozumieme) a myšlienka ísť na Taiwan prišla od nej. Stretli sme sa minulé leto v Nemecku v Rotary tábore a o svojej rodnej krajine hovorila asi ako ja o Bilgyme.

Najprv sme videli slávnu operu (National Taichung Theatre). Bola navrhnutá japonským architektom Toyom Itom. Je to nádherná obrovská budova v ktorom vnútri nenájdete ani jeden pravý uhol. Cítila som sa ako v jaskyni. Okrem opery tam je aj reštaurácia, na streche je záhrada na prízemí je niekoľko obchodov a na poschodiach stánky s dizajnérskymi kúskami nábytku. Ak tam raz pôjdete dám vám tip: Čím nižšie, tým drahšie. Chcela som kúpiť obálku. Ale takú peknú. Farebnú z nejakého hand-made papieru. Na treťom poschodí stála takáto obálka v prepočte 2,79 eur. To som si povedala, že je moc, veď je to len obálka. Tak som na prízemí videla rovnaké. A stáli 3,6! Takže bacha na vec! Nekupujte to čo uvidíte prvé na prízemí.

Potom sme šli do národného vedeckého múzea. Škoda, že mali 80% výkladu a popiskov v čínštine. Fakt smola, pretože mali skvelé zbierky a naozaj sme sa tam nenudili. Ľudské telo, dinopark, Atlantik, evolúcia ľudstva, čínska kultúra a spiritualita, zoológia, Egyptská kultúra a Doba Ľadová. Nevideli sme samozrjeme všetko. Mali sme len tri hodiny. A ako taký bonus sme šli do kina. Chceli sme ísť na krátky dokument o Gréckej mytológii s anglickými titulkami. Lenže, naša čínština s kombináciou ich angličtiny sme sa dostali na krátky 3D animák KHUMBA! Priťahovali sme pozornosť nielen naším pokročilým vekom (cieľovka filmu KHUMBA! je asi deti od 3-7 rokov) ale aj najhlasnejším smiechom. Keď sa skrátka ocitnete na kreslenke po čínsky tak môžete buť plakať alebo sa veľmi nahlas smiať.

A večer sme konečne navštívili Night Market. Night Market (alebo aj Nočný Trh) je v každom väčšom meste. Časť mesta sa uzavrie a v každom vchode sa otvoria stánky. A tam sa predáva všetko. Jedlo, oblečenie, šperky, písacie potreby. Sú tam kaderníctva, tetovacie salóny, masérske salóny videla som aj videopožičovne a veštiareň. JA som konečne našla okuliare ktoré svečia mojej obrovskej okrúhlej tvári. Najväčší shoppoholic je Riddhi. Je to dosť sranda… Nakupovať s ňou. Vyskúša sa 40 rovnakých vecí a spýta čo jej svedčí najviac. Tak s Clarisse úplne náhodne ukážeme na nejaký kúsok (fakt sú rovnaké a svedčia jej). ,,Nieeeee. Podľa mňa je toto lepšie.” ,,No tak si zober to čo sa ti páči viac.” ,,Nieeeee. Veď vy mi vôbec nepomáhate!” A tak ten večer skončila so sakom, troma šortkami, džínsovou bundou a okuliarmi. Ale pozitívna vec je, že sa jej nezmestia všetky veci do kufra. Tak nám sľúbila, že nám tie veci rozdá. Jupí-jupí-jupí! Riddhi fakt pozná módu a jej veci sú nádherné! Ale hlavná atrakcia na trhu bolo pre nás jedlo. Vyprážané kura, grilovaná zelenina, plnené pirohy (no nie sú to pirohy ale je to najbližšie k tomu čo poznáme) a sushi. Tak sme mohli veľmi dobre tráviť dve hodiny cestou späť v aute.

Další články od Alžběty

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!