Christina ma zavolala, aby som sa pridala k nej a jej rodičom  a šli spolu na nedeľný výlet. (Jej rodičia za ňou prišli z Ameriky na 5 dní.) Dohodli sme sa, že spolu pôjdeme na gondolu. Ja som si myslela, že to bude gondola akú poznáme z Benátok. Že sa prejdeme loďkou po rieke.  Nie, nie je to gondola akú poznáme z Benátok. Maokong je hora v New Taipei, hneď za Taipei ZOO a na jej vrchol ide lanovka=gondola.Vyviezli sme sa teda úplne hore a mohli sme sa prejsť po čajových plantážach. Videli sme mini jazierka so žubrienkami (a slovo žubrienka sa stalo obľúbeným slovom Christininej mamy.) Omylom sme sa zamotali medzi ľudí čo bežali maratón. Ale aspoň nás doviedli k stánku s free občerstvením. Maratón organizovali Francúzi, ktorí tu študujú cez Erazmus na vysokej škole. (Len taká zaujímavosť.)

Bolo užasných 28 stupňov, všade voňali kvety a bolo veľmi príjemné vypadnúť na zopár hodín do prírody. A keďže tam bolo veľa Taiwancov, museli sme sa s nimi pofotiť. Ako vždy… Na obed sme sa zviezli dole k univerzite a dali sme si najlepšie dumplings v celom Taipei. Aby ste boli v obraze, osem veľkých a sýtych dumplings (najbližšie k naším pirohom) stálo v 44 dolárov. To jest 1,25 eura. Na Taiwane sa nesmiete nechať odradiť vzhľadom podniku. Väčšinou tie najlacnejšie a najškaredšie miesta s tou najstaršou obsluhou sú najlepšie.

 

A teraz k tomu Twilightu! Takto raz nakráčal angličtinár do triedy so super témou: Láska v literatúre. Tak som sa tešila. Že sa pozrieme na Rómea a Júliu, Janu Eyrovú, Pýchu a Predsudok alebo Gatsbyho. A on položil na katedru Twilight. Najprv som neverila vlastným očiam (v zápätí ušiam), pretože začal rozprávať o tom aký je to skvelý príklad mladej lásky a podobne. (Priznám sa, ja som Twilight milovala ale vtedy som mala jedenásť. To je hádam ospravedlniteľné.) A potom nám začal púšťať rôzne klipy z filmu ako príklad. V tej chvíli som to nevydržala a musela som nahlas vzdychnúť a tresla som hlavou o lavicu. Tým som vyvolala všeobecné rozhorčenie ale učiteľ ma vyzval aby som povedala svoj názor. Tak som spustila desať minútový monológ o tom aké je to celé zvrhlé. (Že Bella pozná Edwarda asi týždeň, VYGOOGLI si, že je upír, on jej povie, že ju chce zabiť a ona mu nato povie, že jej to nevadí a verí mu. HALÓ?! Keď som mala 11 tak mi to nedošlo, ale toto je fakt strašne zlé! Ona si VYGOOGLI, že je upír. A obyvatelia celého mesta sú asi sprostí alebo čo.) Keď som skončila, tak ma všetky spolužiačky zabíjali pohľadom, spolužiaci v sebe dusili smiech a učiteľ sa tváril akoby sa najradšej prepadol pod zem. Po tomto celom sa postavila triedna pipinka Penny a povedala smrteľne vážne: ,,Tá láska je o tom, že on je upír a vie udržať svoj smäd po krvi a jej nevadí, že je upír. To je tá láska.”  Tento ,,argument” ma skutočne odrovnal.

 

Další články od Alžběty

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!