Takže už je to presne 8 dní od môjho príchodu do Santa Cruz. Ani neviem, kedy to tak rýchlo stihlo prefrčať. Viem jedine to, že sa do tohto miesta zamilovávam stále viac a viac ❤

Už mám za sebou aj prvý týždeň v škole, ktorá sa volá Colégio Británico. Nenechajte sa oklamať názvom, po anglicky tam ako-tak vie iba fakt málo ľudí. Väčšinou sa aj tak snažíme spolu hovoriť po španielsky. Moje najviac používané slová sú zatiaľ: hola (ahoj), sí (ano), no (nie), tengo hambre (som hladná), tengo sed (som smädná), estoy cansada (som unavená), bien (dobre), gracias (ďakujem) a pod., ale na to, že som tu len týždeň, to neberiem ako tragédiu. V pondelok minulý týždeň sme boli s host mamou vybaviť na škole len nejaké papiere,ale začala som do nej nomálne chodiť až v utorok.

Vyučovanie sa na mojej škole začína o 7:20 a končí 12:30 každy deň, čo je celkom fajn, pretože na obed tu je už fakt teplo. Musíme nosiť uniformy, ktorá pozostáva z bielej košele s logom mojej školy a k tomu obyčajné modré rifle, na telesnú máme biele tričká, tiež s logom školy a modré krátke alebo dlhé legíny. To tiež beriem ako plus, pretože mi to vždy ráno ušetrí veľa času 😁 Dnes som im doniesla ochutnať nejaké sladkosti zo Slovenska a Česka, ako napr.: Horálky, Kakaové rezy, Lentilky, Mily, pelendreky, Doxy, Orion čokoládu a Študenskú pečať. Na moje prekvapenie im všetko chutilo. Spolužiaci sú tu naozaj všetci veľmi priateľský a oceňujem, že sa so mňou snažia rozprávať po španielsky , aj keď je to so mnou naozaj ťažké. Každé ráno pri príchode aj odchode sa tu zdravia bozkom na líce, čo je podľa mňa naozaj milé.

​Po škole ma vždy chodí vyzdvihnúť moja host mama aj s mojím mladším bratom, ktorý je na tej istej škole ako ja, okrem utorkov a štvrtkov, kedy chodím po škole hrávať volejbal s mojími spolužiačkami. Obedujeme zvyčajne doma všetci spolu. Poobedia sme väčšinou trávili doma a až večer sme išli vybaviť potrebné veci alebo len tak do mesta. By ste neverili, aký človek dokáže byť vyčerpaný po 5 hodinách v škole, keď sa snaží rozumieť španielčine.

V sobotu sme boli na oslave narodenín bratovho spolužiaka a potom večer so spolužiačkou/sesternicou na nachos. Neviem, či som vôbec niekedy jedla niečo lepšie! A v nedeľu sme boli na veľkej rodinnej oslave, kde sa stretla celá rodina s jednej strany mojich host rodičov. Grilovalo sa, tancovalo (ako inak), hralo futbal a bolo to naozaj super! Zoznámila som sa s veľa novými ľudmi, s ktorými som si hneď padla do oka 😊

Neviem, čo k tomu mám už viac dodať, tak sa s vami lúčim a zase sa ozvem niekedy.🙂

Další články od Kamily

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!