Ahuuuj!

Jak se mám zpět v Česku? Co teď se životem?

Jsem už nějakou dobu doma, pořád pracuju na srovnávačkách plus k tomu dělám normálně třeťák, takže co si budem..je toho občas dost.

Jsou samozřejmě světlejší i tmavší chvilky a je si potřeba vždycky odpočinout a udělat si radost. Sportuju (abych taky shodila to, co jsem v Americe nabrala a jen tak pro zábavu), peču, vařím, chodím ven s kamarády a vcelku by se dalo říct „nic zajímavého“ na mé poměry. Kamarádi mě dost berou na takové překvápkové výlety, za což jsem jim neskutečně vděčná, protože aspoň příjdu na jiné myšlenky, ale občas přemýšlím, proč mi to dělají a neříkají, kam se jede. A mamka na to: „no, protože kdyby někdo normálnímu člověkovi řekl, že se jede na výlet, ale neřekl mu kam, tak ho ten dotyčný pošle k šípku, ale ty jseš takovej můj blbeček (myšleno hezky) a prostě sedneš do auta a jedeš“..to potěšilo. Zkráceně řečeno vyhledávám dobrodružství kde se dá i v maličkostech, jako jsou třeba výlety a skáču do všeho po hlavě, protože si ten život je třeba trochu oživit.

Plánuji si koupit tu mapu, kam se označuje, kde už všude na světě jsem byla a plánuju, v jakých zemích mám kamarády (a že jsou snad všude) a jak je co nejdřív všechny navštívit. Zatím mě nejvíc láká Jižní Afrika, Španělsko, Thajsko a některá ze zemí severní Evropy. Zároveň chci třeba na měsíc příští léto jet zase na Aljašku, na 2 týdny na výměnný pobyt do Španělska se školou a potom na krátkodobou Rotary výměnu, možná i tu rodinnou. Akorát nevím, jak to všechno stihnout. Naši na to „Nojoo, už jsi 2 měsíce doma a zas chceš vypadnout, co..?“ Neuvědomila jsem si to, ale jo, jako jsem ráda zas doma, ale ještě toho chci spoustu vidět a zažít a jsem uplně hladová po tom vidět kultury po celém světě a procestovat ho. Protože „kdybychom měli zůstat na jednom místě, neměli bysme nohy, ale kořeny“ a že na tom něco je. A nebo další oblíbený „život je jako knížka a kdo žije jen na jednom místě, přečetl jen jednu stránku“..