Po delší době jsem se rozhodla zase se ozvat a zapsat si do “internetového deníčku” další z mých dobrodružství – cestu na Taiwan.

Na cestu jsem se rozhodla vyrazit po Rebound/ Rotex only meetingu, který jsem absolvovala minulý podzim, krátce po příletu z výměny na Aljašce. Dozvěděla jsem se tam o jedinečné příležitosti – 4 dny konference a 8 dní cestování po Taiwanu a já si to nemohla nechat ujít. Potom došlo i na nápad, že se zastavím navštívit kluka (Deana), který bydlel místo mě minulý rok u nás doma. Protože bydlí na nedalekém ostrůvku jménem Kinmen (kde údajně nemá nic moc být, ale uvidíme, jak to všechno nakonec dopadne), byl by téměř hřích se tam nezastavit.

Je čtvrtek, 2.8. 9 ráno a já se hlásím z letadla v Praze. Čeká mě 6 hodinová cesta do Dubaje (když v letadle dávali jídlo, spala jsem, a tak jsem potom zašla za letuškou, jestli bych si ještě mohla něco koupit a nakonec jsem dostala oběd zadarmo, protože si ho někdo nevyzvedl, win win), kde budu mít 11 hodin mezipřistání a tak jsem se rozhodla, že rozhodně nebudu dřepět na letišti, ale vyrazím do víru velkoměsta. Dlouhou sukni mám, triko s rukávy taky, tak to snad přežiju ve zdraví. Přiletěla jsem v 5 odpoledne místního času a protože o zavazadlo se starat nemusím, vyrážím si koupit lístek na metro na stanici Burj Khalifa/ Dubai Mall. Metro je tu velmi zajímavé, mají rozdělené vagony pro ženy a muže a metro neřídí člověk, ale počítač. A taky se v metru nesmí žvýkat žvýkačka. Chvilku se kouknu po okolí a od 8 večer mě čeká prohlídka nejvyššího mrakodrapu na světě, Burj Khalifa. Všichni jsou na letišti moc ochotní a se vším mi pomáhají, za což jsem moc ráda.

Nejprve jsem se byla podívat v Dubai Mall – šílenost největšího kalibru, obří, mají tam snad všechno! Zašla jsem si na jídlo do jednoho podniku, kde jsem paní poprosila, aby mi dala něco místního, bylo to moc dobré a ona moc milá. Cestou z nákupáku do Burj Khalify jsem náhodou stihla i fontánovou show s hudbou – úžasný zážitek. Když jsem konečně našla mrakodrap (jako by se největší mrakodrap na světě dal přehlédnout), přesněji vchod do něj, byla jsem posazena do místnosti plné lidí, kde nám nabídli čaj a sladkost s logem Burj Khalifa do doby, než pojedeme výtahem do 148. patra. Cesta nahoru trvá 125 vteřin! Ano, výtah uhání rychlostí 10m/s! Výhled byl dokonalý, budu sem muset ještě jet, protože tohle “městečko” vážně stojí za to a má co nabídnout. Akorát příště asi nepojedu sama. Jak tu pozoruju všechny ty šťastné rodinky, bylo mi trochu líto, že nemám tuhle krásu s kým sdílet. Ale stejně to stálo za to! Udělala jsem si tu už pár kamarádů, tak se mám vlastně i kam vracet, paráda. Bylo teda pár divnejch lidí jako třeba paní, co mi v obchoďáku nabízela tetování nebo kravaťák, kterej dělal, že to tu nezná a pak mi poradil v metru, ale jinak slušnost a pokora nadevše.

Je sobota 4.8., dnes nás čekají workshopy a přednášky a potom klasicky poněkud uvolněný večer tak uvidíme, jak to dopadne. Ráno byl v 7:30 Morning Call a po krátké přípravě jsme se vydali na snídani plnou nudlí, tofu a cibulových kroužků. Následně do velké místnosti na oficiální zahájení plné funkcionářů z Rotary International, Rotex International a podobně. Byli jsme na obědě ve stoje, schrupnout si a čekají nás Breakout sessions což jsou takové diskuzní kroužky. Já půjdu do místnosti, kde se bude probírat Mentor System for Inbound/ Outbound a potom Rotex self-improvement. Následně jsme se připravili na gala večer a vyrazili. Taxíkem jsme dojeli do krásného hotelu, kde na nás čekala výborná večeře a následně party na střeše se zastřešeným parketem a spoooustou vody. Bavila jsem se se třema američankama a byla vážně sranda.

Dnes nás čekalo ukončení konference, kde se volilo o Rotex International radě na příští 2 roky a také o místě konání příští konference, která bude v Brazílii, takže Olá Brasil! Následně jsme dostali (pro dnešek) balíčky s obědem a jedli je při prezenetaci o programu na post tripu v místnosti studenější než mrazák. Vydali jsme se na Taipei City Golden Age Tour s průvodkyní, která nás provedla a řekla nám o historii Taiwanu spojenou s kolonizací a spoustu zajímavých (a velmi smutných a brutálních) legend a příběhů o tomto místě (ženy zneužívány jako sexuální otroci, komunismus, Nová a Stará Taipei,…).

Následně jsme měli volný čas a tak jsme si s pár lidmi zajeli na Raohe Night Market, který byl oproti Shilin Night Marketu na rovné ulici a bylo tam více jídla než oblečení. Měla jsem šanci zde vyzkoušet takovou tyčinku na špejli z prasečí krve a rýže obalené buráky a koriandrem. Z všech “divných” věcí, které jsem tu vyzkoušela zatím nejlepší. Metrem jsme se dokodrcali zpět na pokoj a pobalili věci, protože zítra nás čeká budíček v 6:30 ráno a výprava na další dobrodružství na tomto překrásném ostrově.

Výlet na Taiwan patří mezi jedny z mých zatím nejsilnějších zážitků a jsem moc vděčná všem, kteří mi umožnili tento výlet uskutečnit.

Další články od Karolíny

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!