Tak a po vyše mesiaci píšem ďalší článok. Za ten čas sa toho stalo veľmi veľa, kúpili sme letenku, ktorú sme museli preložiť, pretože mi víza neprišli včas a ja som svoj, už takmer pobalený, kufor používala 2 týždne ako skriňu. Na jednej strane som bola trochu smutná, lebo som už bola psychicky pripravená odísť a konečne stretnúť kamarátov a spolužiakov v Austrálii, no na druhej strane som bola aj rada, že si môžem užiť prázdniny na Slovensku.

S rodičmi sme prvý júlový týždeň išli na dovolenku do Talianska, kde som neriešila nič iné okrem víz. Po mesiaci čakania mi ale konečne prišli a musím povedať, že zo srdca mi spadol obrovský kameň 😀

Nasledujúcich 5 dní si chcem ešte užiť s kamarátmi a s rodinou, samozrejme sa pobaliť, ale ešte ma čaká veľa povinností ako napríklad kupovanie darčekov pre moju hostiteľskú rodinu.

Prvý polrok ma hosťovať bude starší pár s dvomi deťmi. Ich dcéra už má cez 20 a nebýva s nimi a ich syn má 17 a je na výmene v Poprade. Pár krát sme sa už stretli a bol ÚPLNE V POHODE (musím povedať, že zatiaľ všetci Austrálčania, ktorých som stretla boli skvelí), rozprávali sme sa o jeho rodičoch, ich zvykoch, radil mi a hlavne ma naučil ich slang, aby som zapadla :)))!

Počas druhého polroka budem bývať tiež u rodiny, o ktorej, nanešťastie, veľa neviem. Viem len, že majú chatu na pláži(čo sa mi zdá dosť cool! :D) a myslím, že nemajú deti, alebo už s nimi nebývajú. Dostala som od nich zatiaľ len jeden email, ale určite budú fajn.

S výmennými študentmi si už píšem, dokonca aj s ľuďmi zo školy a neviem sa dočkať stretnutia. Ale ešte predtým ma čaká 36 hodinový let s tromi prestupmi v Dubaji, Singapure a Brisbane.

A najviac sa teším na to, že sa o svoje zážitky budem môcť deliť s vami 🙂

Další články od Martiny

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!