Tak, je tu Marec, a ja som od Vianoc nenapísala žiaden blog, za čo sa veľmi ospravedlňujem, ale naozaj som nemala čas ani motiváciu a ako sa hovorí: „už dlho ma žiadna múza nekopla“.

Za tých pár týždňov sa toho ale dosť udialo a už by som vám o tom mohla aj napísať, tak toto bude asi trošičku dlhší blog ako zvyčajne, čiže sa pokojne usaďte, zalejte si šálku kávy alebo teplého čaju (keďže na Slovensku je vám riadna zima) a čítajte.

Takže začnem od začiatku. Pár dní po Vianociach sa toho neudialo veľa, väčšinou som bola len doma s host rodinou alebo na pláži s kamarátmi, no 31. December bol neskutočný! Bol to jeden z dní, na ktoré budem spomínať iba s úsmevom. Strávila som ho s host rodinou na pláži a večer som s kamarátmi a s ľuďmi z Rotary šla na jachtu. Voda svietila na modro a my sme nevedeli uveriť vlastným očiam. Svetielkujúci planktón, ktorý môžete vidieť len počas pár dní v roku! My sme ale mali neskutočné šťastie. Síce sa to nikomu nepodarilo odfotiť, no kamarátka to zachytila na video, ktoré vám tu pridám, ak bude fungovať. O polnoci sme z vody sledovali ohňostroje. Aj keď som prišla domov asi o pol druhej ráno, zaspala som asi o 4, lebo od nadšenia sa to proste nedalo. A taktiež som volala rodine a kamarátom.

Koncom Januára ma prišla navštíviť kamarátka Terka z Česka, ktorá je na výmene v New South Wales a trošku sa tam nudí. Týždeň ubehol veľmi rýchlo, ale myslím, že obe sme si ho naozaj užili. Predstavila som ju svojim kamarátom, chodili sme na pláže, prechádzky, do múzeí, korčuľovať… Naozaj skvelých 7 dní plných zážitkov. Terka sa chce vrátiť na ďalší týždeň niekedy v júni a ja som za, pretože naozaj ma to bavilo. Taktiež sa s niekým po pol roku rozprávať česky/slovensky je v realite úplne iné ako cez obrazovku.

Letné trojmesačné prázdniny zbehli rýchlo a 6. Februára sme sa vrátili späť do školy. Aj keď je to škola, úprimne, veľmi som sa tešila na nových ľudí a muzikál! Áno, aj keď som nikdy v živote nehrala v muzikáli, všetko je raz po prvýkrát. Tento rok je to Jesus Christ Superstar. Po tanečnom, speváckom a hereckom kastingu som dostala úlohu Petra, čo som naozaj nečakala, keďže zo 70 ľudí som dostala jednu z hlavných úloh práve JA! Musela som sa pochváliť. 

Ostatné predmety mám inak rovnaké ako minulý rok (matematika, francúzsky jazyk, biológia, dejepis), keďže musím zbierať známky pre moju slovenskú školu. Celkom nuda…ale nie, naozaj si to užívam!

Další články od Martiny

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!