Konečne môžem s hrdosťou prehlásiť, že som úspešne zvládla prvý deň školy. Ako to asi všetci veľmi dobre poznajú, pondelky sú počas školského roka najmenej obľúbené dni. A to nebolo inak ani tento týždeň.

Ráno síce do školy vstávam neskôr ako doma, o 7:30, ale tým, že som si ešte stále nezvykla na časový posun a chodím spať o 1 ráno, je to ešte tažšie. Keď som sa odkryla a vstala z postele, doslova som si na sekundu myslela, že zamrznem. Neviem presne koľko stupňov je v dome, určite dosť málo, keďže nekúria ani v zime a ja to ťažko zvládam večer a nie to ešte keď rozospatá vstanem z, podotýkam, vyhrievanej postele. Tak ale nejako som to zvládnuť musela.

Obliekla som sa, umyla, naraňajkovala a host otec Michael ma odviezol do školy. Je to veľmi veľká budova, ktorá tiež nieje vykurovaná (super :)). Učitelia a študenti sú neskutočne milí. Našla som si kamarátku Akiho z Japonska, a rozprávala som sa s veľa študentmi. Máme na výber neskutočne veľa predmetov ale najviac si môžeme vybrať len päť, tak som sa rozhodla, že si nedoprajem prázdnin a vybrala som si matematiku (najvyšší stupeň tak uvidíme) :D, biológiu, dejepis, angličtinu a Body&Soul (telo a duša?), aby som mala aspoň niečo zaujímavé.

Austrália - prvý deň školy F

 

Hodiny si naozaj užívam, učitelia a študenti sú počas nich veľmi uvoľnení a v triede je stále príjemná atmosféra. Vec, ktorá ma napríklad dosť prekvapila je, že žiaci môžu používať mobil celú hodinu bez toho aby boli napomenutí… aspoň na mojich hodinách je stále aspoň jeden alebo viac žiakov s mobilom na lavici. Divné. Taktiež som ešte chcela spomenúť, že som stretla výmenného študenta zo Švajčiarska, ktorý keď sa dozvedel, že som Slovenka začal rozprávať po Slovensky s tým, že jeho mamka je z Bratislavy. Mal síce trochu maďarský prízvuk, ale aj tak :D. Dobré mať niekoho s kým pokecám. Ako mimoškolské aktivity som si vybrala Life drawing (niečo ako výtvarná) a spev. Zatiaľ len tieto dve, pokiaľ sa rozhodnem aký šport chcem robiť.

Dnes som bola na výtvarnej a mali sme kresliť to, čo bolo pred nami z rôznych uhlov. Je dosť ťažké to opísať, ale na stole v strede miestnosti bola nahá figurína, hlava jeleňa s parohami, hojdací koník a lebka. Bolo to dosť zaujímavé, najmä preto, lebo sme to mali kresliť asi 20 centimetrovou ceruzkou, ktorú sme museli držať na konci, a na jednu kresbu sme mali 3 minúty.. Poviem pravdu, myslela som si, že som na tom dobre, pokiaľ som sa nepozrela ako sú na tom ostatní. Na konci hodiny chodila učiteľka okolo triedy a každého sa spýtala, či im bude vadiť keď ich kresbu vyvesí na chodbe, ale keď prišla ku mne, spýtala sa či si to chcem zobrať domov alebo vyhodiť.

Škoda, že som to neodfotila, ale asi si viete predstaviť ako to vyzeralo! 😀

Další články od Martiny

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!