Prešiel už nejaký ten čas odkedy som napísala posledný článok, naozaj sa ospravedlňujem, ale nemala som na to vôbec čas. Myslím že tento mesiac bol zatiaľ najviac vyčerpávajúci a keď som si na seba našla pár minút denne, tešila som sa ako malé dieťa. Momentálne som na Tassie Tour s ostatnými výmennými študentmi, no o tom napíšem v nasledujúcom článku.

Dnes by som vám chcela povedať o tom ako som na pár minút bola najvyššia v celej Tasmánii! Mt. Ossa! Na trojdňový výlet sme sa pripravovali viac ako mesiac. Taktiež sme si museli sme si pripraviť jedlo, čo sa možno zdá ľahké, ale nieje. Môj ruksak vážil asi 13 kg a vláčila som ho na chrbte naozaj minimálne 20 hodín, no stálo to za to. Prešli sme viac ako 40 kilometrov, 3 dni bez sprchy a toalety, spali sme v spacákoch, do izby nám takmer vošla kengura.. sranda. Prvé dva dni bolo slnečno, no ako už Tasmániu poznám, vždy som mala 3 vrstvy, keby náhodou začalo snežiť, keď mi bolo teplo, jednoducho som pár vrstiev zhodila :D. Na vrch sme sa takmer nedostali, lebo bolo čerstvo nasnežené a bolo to veľmi nebezpečné. Pár ľudí sa asi hodinku pred koncom otočilo, že oni idú dole, ale my sme si povedali, že čo šak sranda. Brodili sme sa v shenu a tak som sa cítila viac ako doma. Na vrch sme sa predsa len dostali a bol to úžasný pocit. Ako správni turisti sme si spravili “zopár” fotiek, najedli sme sa a šli dole, pretože bola neskutočná zima. Po asi 9 hodinách sme sa konečne vrátili na chatu, kde sme prespali, no cestou sme sa zastavili okúpať sa v neskutočne studenom potoku! Veď prečo nie?

Další články od Martiny

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2022/23 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!