Cez víkend som bola na mojom prvom Rotary campe, kde som spoznala všetkých inboundov v Tasmánii a outboundov, ktorí odchádzajú do sveta v januári.Väčšina z nich sú naozaj skvelí ľudia a veľmi sa teším na ďalšie stretnutia a samozrejme na výlet po celej Tasmánii (Tassie tour), ktorý nás čaká už začiatkom novembra.

Ale nebudeme si klamať, takmer v každej skupine je niekto s kým si proste nesadnete, alebo si jednoducho nemáte čo povedať. No nevadí, nebudem to ďalej rozvíjať. Kemp bol naozaj veľmi dobre zorganizovaný a aj keď som prvý večer išla spať skôr ako všetci ostatní, pretože som stále bola unavená z letu a bolo mi dosť zle. Síce sme dosť veľa času presedeli a počúvali pravidlá, ktoré som ja už dávno vedela, pretože som na to dostatočne pripravená už z meetingov nášho dištriktu 2240 :). Inak som si to naozaj užila.

Veľmi zaujímavá vec. o ktorej sme na kempe hovorili bola – PREČO VÝMENA? Túto otázku si kladú nielen študenti, ale aj rodičia. Veľa ľudí si myslí, že je to iba o jazyku, ale nie, je to o naučení sa žiť v inej krajine, samostatne, väčšinou v úplne iných podmienkach, je to o spoznávaní kultúry, zvykov a tradícií, spoznávaní nových ľudí, o nájdení svojho miesta vo svete, cestovaní, nabraní sebavedomia a samozrejme spomienkach, ktoré vám ostanú do konca života. A jazyk je tiež veľké plus.

V škole tento týždeň nič nové, ale zmenila som si predmet angličtinu na francúzštinu. Spoznala som Švajčiara, ktorý sa dokonca ponúkol, že mi pomôže 😀 Hodiny biológie sú úplne iné ako na Slovensku, dnes sme “pitvali” pľúca (ktoré sme dokonca nafukovali pumpou) a srdce 😀 🙂 mám aj fotky, ale bojím sa, že niektorí ľudia kvôli nim prestanú čítať blog, tak ich sem radšej nepridám. Na hodine kreslenia sme mali nahú modelku, čo ma dosť prekvapilo, ale zahrala som sa na profesionála, aj keď moje dielo tak nevyzeralo. 🙂

Další články od Martiny

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!