Je 2. Augusta 20:22 a ja sedím už v treťom lietadle za posledných 24 hodín. Nemám absolútne pojem o čase, pomaly začínam pociťovať únavu z cestovania a už sa neviem dočkať keď prvé 2 dni prespím kvôli časovému posunu. Zatiaľ tá cesta nieje vôbec zlá, prestup v Dubaji bol úplne v pohode a v Singapure sme mali medzipristátie čo bolo tiež fajn.

Keďže sa v lietadlách nedá robiť nič okrem spania, pozerania filmov a premýšľania a ja som toho až tak veľa nenaspala, tak rozmýšľam a stále nemôžem uveriť, že o pár hodín budem v Austrálii.

3. august 5:38 – sedím na letisku a čakám na otvorenie môjho gateu. Predomnou je už posledný let z Brisbane do Hobartu, kde už, chvalabohu, ostávam. Na letisku v Brisbane som si našla spoločníčku z Litvy, s ktorou som sa rozprávala o všetkom možnom celú noc. Veľmi mi to spríjemnilo čakanie, nenudila som sa a aspoň som neblúdila po letisku sama 😀 Mám zmiešané pocity, som nervózna, ale naozaj nie tak ako som čakala, že budem, veľmi sa teším na stretnutie s host rodinou a kamarátmi.

Tasmánia cesta za výmenou 1

Tasmánia cesta za výmenou 2

Tasmánia cesta za výmenou 3

Prvý dojem z Austrálie bol až neuveriteľne dobrý. Popravde, nečakala som, že ľudia budú až tak milí a bola som veľmi prekvapená ako mi všetci pomáhali s batožinou a inými vecami. Taktiež čo som si zatiaľ všimla je to, že tu je podľa mňa nesmierne draho 😀 za vodu a jogurt som zaplatila 13$ (čo je asi 9€?? Myslím) ale tak nieje to až také hrozné.

Neviem sa dočkať!!! 🙂

Další články od Martiny

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!