fbpx

Výměnné pobyty, studenti z celého světa, zážitky a výroba hudebních nástrojů. Tak vypadal patnáctidenní rotariánský tábor, který od 24. června 2023 pořádal Rotary Club Cheb. Skupinka od patnácti do osmnácti let mladých studentů tak na dva týdny zažívala sportovní, kulturní, ale i historické vyžití nejen na Chebsku.

První návštěva byla naplánována na statek Doubrava, kde studenti zažili autentický, český venkov a krásu přírody. Na statku měli také možnost ochutnat domácí výrobky, jako například čerstvá vejce, med, mléko a uzeniny pocházející přímo z tamního chovu.

Další částí jejich dobrodružství byla návštěva německého města Waldsassen, kde studenti měli možnost prozkoumat místní baziliku, parky a památky. Nedaleko města se setkali s Rotary klubem Stifland v Hatzenreuthu. Mládežníci zamířili například i do Prahy a okolních lázeňských měst na Karlovarsku.

Čtrnáctidenní program byl zaměřený na výrobu hudebních nástrojů, poznávání regionu, nechyběla ani návštěva Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech a spousta sportovních a poznávacích událostí. “Je to čtvrtý mezinárodní kemp. Jako jedni z mála klubů to provozujeme v rámci výměny mládeže. Kemp je výjimečný v tom, že účastníci z celého světa vyrábí z polotovaru kytaru nebo housle, což je světově unikátní. Máme tady mladé studenty ze Španělska, Taiwanu, Švédska, Dánska, Turecka, Litvy. Jedná se o devět mládežníků, kteří jsou rozdělení do dvou skupin. Takže z celého kempu vzejde pět houslí, čtyři kytary,” vysvětluje garant kurzu a past prezident Rotary klubu Jan Pátek.

Na celém procesu se podíleli lektoři houslařské školy, organizaci měla na starosti Integrovaná střední škola Cheb ve spolupráci s Rotary klubem. Studenti byli ubytovaní v rotariánských rodinách.

Text a foto: Tomáš Linda, Rotary club Cheb

Další články o letních táborech

 

Handicamp 2023
,

Handicamp 2023

11 účastníků, 9 asistentů, 7 dní, 29 horkých malin, nespočet černých vtipů a jeden výjezd záchranky.

Ticino Camp_Emma Hanzova (5)
,

Turistický, kulturní a sportovní kemp Ticino – Bellinzona

Začátkem srpna jsem se na 12 dní vydala za dobrodružstvím do švýcarského italsky mluvícího kantonu

Flanders Summer camp_Jachym Hama (4)
,

Léto v Belgii

Během letošního srpna jsem vyrazil na můj druhý letní tábor s Rotary International. Tentokrát jsem

 

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2024/25 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!