fbpx

Výměnné pobyty, studenti z celého světa, zážitky a výroba hudebních nástrojů. Tak vypadal patnáctidenní rotariánský tábor, který od 24. června 2023 pořádal Rotary Club Cheb. Skupinka od patnácti do osmnácti let mladých studentů tak na dva týdny zažívala sportovní, kulturní, ale i historické vyžití nejen na Chebsku.

První návštěva byla naplánována na statek Doubrava, kde studenti zažili autentický, český venkov a krásu přírody. Na statku měli také možnost ochutnat domácí výrobky, jako například čerstvá vejce, med, mléko a uzeniny pocházející přímo z tamního chovu.

Další částí jejich dobrodružství byla návštěva německého města Waldsassen, kde studenti měli možnost prozkoumat místní baziliku, parky a památky. Nedaleko města se setkali s Rotary klubem Stifland v Hatzenreuthu. Mládežníci zamířili například i do Prahy a okolních lázeňských měst na Karlovarsku.

Čtrnáctidenní program byl zaměřený na výrobu hudebních nástrojů, poznávání regionu, nechyběla ani návštěva Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech a spousta sportovních a poznávacích událostí. “Je to čtvrtý mezinárodní kemp. Jako jedni z mála klubů to provozujeme v rámci výměny mládeže. Kemp je výjimečný v tom, že účastníci z celého světa vyrábí z polotovaru kytaru nebo housle, což je světově unikátní. Máme tady mladé studenty ze Španělska, Taiwanu, Švédska, Dánska, Turecka, Litvy. Jedná se o devět mládežníků, kteří jsou rozdělení do dvou skupin. Takže z celého kempu vzejde pět houslí, čtyři kytary,” vysvětluje garant kurzu a past prezident Rotary klubu Jan Pátek.

Na celém procesu se podíleli lektoři houslařské školy, organizaci měla na starosti Integrovaná střední škola Cheb ve spolupráci s Rotary klubem. Studenti byli ubytovaní v rotariánských rodinách.

Text a foto: Tomáš Linda, Rotary club Cheb

Další články o letních táborech

 

Hlavní náplní tábora byla turistika
,

Valtellina Iron Camp

I letos se Rotary club Sondrio rozhodl uspořádat letní tábor, ovšem v trochu jiné podobě než každý

Účastníci kempu
,

Youth Camp Roslagen

Během týdenního pobytu ve druhé polovině srpna jsme prozkoumali Stockholm s místním průvodcem, který

S kamarády z celého světa v Berlíně

Discover North Germany

Prvý týždeň som strávila v host family, kde som mohla vidieť asi ako funguje ich normálny život.

Street-food večeře
,

Discover Anatolia XVIII

Společně jsme poznali místní kulturu a seznámili se s místními obyvateli, díky kterým jsme pocítili

Lariano Trekking
,

Lariano Trekking Camp

Na začátku července…

Ice to Lake Camp aneb prázdniny ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku
,

Od ledovce k jezeru

Prví část kempu se soustředila na „hands-on“ aktivity. Náplní byla pomoc horským farmářům s údržbou

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!