Každý den je škola-fotbal-večeře-sprcha-postel. 28.9 jsem se přestěhoval k nové rodině. No to bylo zajímavé. Změna rodiny je větší šok, než jsem čekal. Z rodiny, která miluje pořádek, vaření, rodinné chvíle do rodiny, která sbírá, kde co všechno, ohřívá hotové jídla, každý se stará sám o sebe a úklidu moc nedá. Tato rodina se dá stereotypně popsat jako „americká rodina“. Názory, chování a všechno.

Všechno má dvě strany. Bydlím 10 min od školy, takže spím o 40 minut déle. To je paráda. Host-rodiče jsou skvělí lidé. Jeli jsme do SF se projít po mostě. Byla to dlouhá procházka, ale pěkná. 5. října – 25°C. No co se nestalo, běžně v říjnu nepoužívám opalovací krém. Ups! Růžový jak prasátko.

Následující víkend jsme měli inbound výlet do SF. V San Franciscu jsem tak často, že tam skoro bydlím. Navštívili jsme Alcatraz, prohlídka je typu audio guide. Vtipné, že měli k dispozici překlad do jazyků ostatních inboundů, ale čeština se někam vypařila. V angličtině to bylo stejně lepší, prohlídkou mě provázeli vězni a hlídka. Sice nevím, jak je po uzavření Alcatrazu donutili nahrát jejich hlas do prohlídky, ale pomáhá to atmosféře.

Zajímavé příběhy lidí, kteří se pokusili utéct nebo i těch co utekli. Oficiální vládní zpráva je, že nikdo nikdy z Alcatrazu neutekl. Ti co utekli nikdy nebyli nalezeni, takže je asi sežrali žraloci. Mezi nejznámější vězně patří: Al Capone, Robert Stroud, Meyer Cohen a Arthur Barker.

Další články od Matěje

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2022/23 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!