Každý den je škola-fotbal-večeře-sprcha-postel. 28.9 jsem se přestěhoval k nové rodině. No to bylo zajímavé. Změna rodiny je větší šok, než jsem čekal. Z rodiny, která miluje pořádek, vaření, rodinné chvíle do rodiny, která sbírá, kde co všechno, ohřívá hotové jídla, každý se stará sám o sebe a úklidu moc nedá. Tato rodina se dá stereotypně popsat jako „americká rodina“. Názory, chování a všechno.

Všechno má dvě strany. Bydlím 10 min od školy, takže spím o 40 minut déle. To je paráda. Host-rodiče jsou skvělí lidé. Jeli jsme do SF se projít po mostě. Byla to dlouhá procházka, ale pěkná. 5. října – 25°C. No co se nestalo, běžně v říjnu nepoužívám opalovací krém. Ups! Růžový jak prasátko.

Následující víkend jsme měli inbound výlet do SF. V San Franciscu jsem tak často, že tam skoro bydlím. Navštívili jsme Alcatraz, prohlídka je typu audio guide. Vtipné, že měli k dispozici překlad do jazyků ostatních inboundů, ale čeština se někam vypařila. V angličtině to bylo stejně lepší, prohlídkou mě provázeli vězni a hlídka. Sice nevím, jak je po uzavření Alcatrazu donutili nahrát jejich hlas do prohlídky, ale pomáhá to atmosféře.

Zajímavé příběhy lidí, kteří se pokusili utéct nebo i těch co utekli. Oficiální vládní zpráva je, že nikdo nikdy z Alcatrazu neutekl. Ti co utekli nikdy nebyli nalezeni, takže je asi sežrali žraloci. Mezi nejznámější vězně patří: Al Capone, Robert Stroud, Meyer Cohen a Arthur Barker.

Další články od Matěje

Touchdown nebo otřes mozku?

Nedílnou součástí americké kultury je Americký fotbal. Každý pátek…

Jak zůstat při smyslech

Moje motivace šla rázem nahoru. Je prostě potřeba jít ven, dostat se z domu. Nabídl jsem pomoc ve svém klubu, tak jsem dělal na zahradě u prezidentky klubu.

Druhý měsíc v USA

Následující víkend jsme měli inbound výlet do SF. V San Franciscu jsem tak často, že tam skoro bydlím. Navštívili jsme Alcatraz, prohlídka je typu audio.

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!