fbpx

 Na výměnných pobytech jsou první dva měsíce dobou, kdy už „dovolená“ v zahraničí končí a prvotní nadšení pomalu opadává. Student se více dostává do každodenního života. Občas je to těžké, ale musím říct, že se tady mám moc dobře. Svého rozhodnutí odletět určitě nelituji. Svoji destinaci bych nevyměnila. Moc jsem si tu zamilovala Michigan a lidi, kterými jsem tady obklopena. 

Pocity po dvou měsících na výměně

Jsou tu však dny, kdy se tu cítím sama a ze všeho nejraději bych zašla se svými kamarády z Česka do nějaké dobré kavárny v Budějovicích, dala bych si makový koláček, křupavý chleba a kafe do porcelánového hrníčku. Ráda bych se prošla kolem Vltavy, strávila bych čas se svojí rodinou, zašla na nějaký studentský koncert, užívala bych si to, že všude nemusím jet autem, vyrazila bych vlakem do Prahy, jela bych na skautskou výpravu… Když mi někteří moji kamarádi z Česka psali, jak mi závidí, že jsem teď v USA, měla jsem chuť odpovědět, že jim teď občas trochu závidím taky.  

I v těchto dnech však stále cítím, že se pomalu posouvám dopředu. Pořád se tu něčemu učím. Více tu poznávám běžný život Američanů, jejich pohled na svět, ale hlavně sebe sama. Myslím si, že výměnný pobyt nemusí být rok, který byste si měli hlavně užít (i když tady určitě bude a bylo spoustu šťastných nezapomenutelných momentů) ale hlavně zažít. Naučit se být samostatnější, lépe komunikovat, umět se sebou pracovat v těžkých situacích a hledat radost v maličkostech.   

Výlety s host rodinou

Velikou oporou je tu pro mě moje host rodina, která se stará o to, abych se tu cítila dobře. Berou mě na spoustu úžasných zajímavých míst, o kterých se mi před rokem mohlo jenom zdát. Jen za tyto dva měsíce jsem navštívila vládní budovu v hlavním městě Michiganu – v Lansingu, procházela jsem se po krásných písečných plážích okolo Michiganského jezera, zamilovala jsem si Detroit, viděla jsem řeku Mississippi a krásné město Saint Louis v Missouri, jela jsem po Rute 66, navštívila jsem příbuzné mých host-rodičů v Illinois a v Indianě, společně s dalšími inboundy jsem strávila skvělý víkend přímo u Huronského jezera.

Jsem moc vděčná všem lidem, co tu o mě pečují a za tu skvělou možnost, že tady můžu vůbec být.

Další články od Anežky

Na zápase amerického fotbalu

Dva měsíce v USA

Na výměnných pobytech jsou první dva měsíce dobou, kdy už „dovolená“ v zahraničí končí a prvotní...

Odlet z Česka aneb první výzva…

Musela jsem si svléct boty, dát ruce za hlavu a poté mi ještě ručně prohledávali...

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!